Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar grupu «The Twins Peek»

Rīta Panorāma

Ugunsgrēks Buru ielā. Tiešraide no notikuma vietas

Intervija ar Juri Stengrēvicu

Avārijās cietušie pēc izmaiņām likumā var ātrāk saņemt atlīdzību

Izdarītas izmaiņas Pacientu aizsardzības likumā un uzlabojusies situācija sadarbībā starp apdrošināšanas uzņēmumiem un ārstniecības iestādēm, lai satiksmes negadījumā cietušie saņemtu nepieciešamo palīdzību veselības atgūšanai. 

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polise sedz to iedzīvotāju ārstēšanu un rehabilitāciju, kuri cietuši ceļu satiksmes negadījumā. Izskatot dažādus gadījumus un sūdzības, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) konstatējis, ka ārstu nezināšanas vai neprecīzi veiktās ārstniecības dokumentācijas dēļ pacientam dažkārt radušās grūtības saņemt atlīdzību, taču pēdējā laikā situācija ir uzlabojusies Latvijas Televīzijai pavēstīja LTAB vadītājs Juris Stengrēvics.

11 procenti ceļu satiksmes negadījumi (CSNg) saistīti ar OCTA izmaksām personām viņu ārstēšanai, sacīja Stengrēvics.

Apdrošinātāji, strādājot ar ārstniecības iestādēm, saņem informāciju par CSNg iegūto traumu ārstēšanu pacientiem, kas iepriekš raisījis dažādus sarežģījumus. Reizēm cilvēkiem pat nav pašiem jāiesniedz visi dokumenti, jo ar tiem savstarpēji apmainās ārstniecības iestādes un apdrošinātāji. 

Svarīga ir ne tikai informācija par CSNg ārstēšanas procesu, bet arī iepriekšējām slimībām, lai apdrošinātājs redzētu, ka maksājumu čeki ir tieši par konkrētā negadījuma iegūto seku ārstēšanu.

Arī CSNg izraisītājam ir izdevīgi, ka bijusi spēkā esoša OCTA polise, jo reizēm regresa kārtībā var nākties segt ne tikai cietušā pacienta iemaksas, bet arī valstij radītos zaudējumus, kas reizēm sasniedz vairākus tūkstošus eiro.

Arī darba nespējas lapas un invaliditātes pabalstus sedz apdrošināšanas uzņēmums, pie kura CSNg izraisītājs iegādājies OCTA polisi, vai arī LTAB, vēlāk vēršoties pie vainīgās puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt