Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Rēzijas Kalniņas un viņas draugu koncertprogramma «Meklētāja roze»

CSDD aicina skatīties ceļam acīs

Autobraucējiem liela interese pārbaudīt sevi CSDD simulatorā «Skaties ceļam acīs!»

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas “Skaties ceļam acīs” ietvaros jebkuram interesentam ir iespēja pielaikot virtuālās simulācijas brilles un pārliecināties, kas notiek, ja autovadītājs novērš skatienu no ceļa kaut  vai uz īsu mirkli, piemēram, lai atbildētu uz mobilā telefona zvanu. Autovadītāju interese par šo akciju ir liela.

Uzdevums ir pavisam vienkāršs - izturēt maksimāli ilgi, skatoties vienā punktā un nereaģējot uz zvanošu telefonu. Ja tas neizdodas, tad dabū ar dūri pierē.

“Šis ir virtuālās realitātes simulators, ar iekārtas palīdzību mēs rādām uzskatāmi, kas tad notiek, ja cilvēks uz kādu brīdi novēršas no  ceļu satiksmes,” stāsta CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Autovadītāju interese par šo akciju ir liela, citiem sanāk visai viegli apvaldīt vēlmi paskatīties uz uzmācīgo telefona zvanu, citiem nē.

 “Man tas bija kā izaicinājums pašai sev. Es gribēju paveikt to uzdevumu, skatīties tikai uz [simulatora ekrānā redzamo] vīrieti, bet viņš mani nobiedēja, tā tumšā istaba un visa apkārtne. Bija grūti,” atzīst Olga.

Tikmēr ielās sastaptie autovadītāji atzīst – reizēm nākas sagrēkot un braukšanas laikā atbildēt uz telefona zvaniem.

CSDD veiktā aptaujā 75% autovadītāju atzinuši, ka braukšanas laikā runā pa mobilo tālruni, no tiem 25% runā teju  vai visu ceļu. 45% saņem vai sūta īsziņas, bet vēl 16%, sēžot pie stūres, paralēli sērfo internetā. Tas parāda, ka mūsu autovadītāji ir atkarīgi no mobilajām ierīcēm. Tā ir bīstama lieta.

“Ārvalstu pētījumu liecina - ja cilvēks raksta īsziņu, viņš tikai par 40% ar acu skatienu ir ceļu satiksmē, bet ar domām 100% prom no ceļu satiksmes. Ja cilvēks vienu kilometru uz šosejas raksta SMS, tad tikai 400 metrus viņš ir redzējis un 600 metrus ir nobraucis pa aklo,” uzsver Bērziņa.

Tomēr uz ceļa nereti gadās situācijas, kad jāreaģē zibenīgi – priekšējais transportlīdzeklis strauji nobremzē, ielai pāri pārskrien cilvēks vai dzīvnieks. Tādēļ arī CSDD aicina iedzīvotājus uzlikt virtuālās brilles, lai pārbaudītu, kas notiek, ja skatiens no ceļa tiek novērsts.

Virtuālās realitātes simulators šogad viesosies vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā,  Liepājā, Jēkabpilī, Jelgavā, Daugavpilī un Valmierā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti