Garāžas sarunas

Droša braukšana ziemas apstākļos

Garāžas sarunas

Vai ir nozīme tam, ko autobraucējs klausās?

Vai drīkst uz mežu pēc egles braukt ar auto?

Ar auto uz mežu pēc eglītes – tikai pa ceļiem!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dodoties pēc Ziemassvētku eglītes ar automašīnu, braukt pa stigām vai mēģināt pārvietoties pa mežu nav atļauts, Latvijas Radio raidījumā “Garāžas sarunas” norādīja ''Latvijas valsts mežu'' Vidusdaugavas reģiona Vecumnieku iecirkņa mežkopis Monvīds Strautiņš. Ar auto ļauts braukt tikai pa ceļiem.

“Arī šogad valsts mežu teritorijā katrs Latvijas iedzīvotājs drīkst to vienu eglīti sev piemeklēt, nocirst un atvest svētku sajūtas radīšanai,” norādīja Strautiņš. 

Viņš atgādināja, ka eglīti drīkst cirst meža ceļu trasēs, grāvjos, stigās, zem elektrolīnijām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem, taču nedrīkst cirst jaunaudzēs un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, kas atzīmētas ar ozollapas zīmi, tāpat arī privāto īpašnieku mežos. 

“Dodamies uz valsts mežiem, būtu labi ielādēt “LVM GEO Mobile”  aplikāciju, kur ļoti labi mēs redzam, vai tā ir "Latvijas Valsts mežu" teritorija vai kāda cita īpašnieka teritorija, lai neiznāk domstarpības,“ Strautiņš ieteica. 

Savukārt tiem, kas nolēmuši Ziemassvētkus svinēt mežā, eglīti, piemēram, rotājot ar burkāniem vai āboliem, pēc svinēšanas mežkopis lūdza šos rotājumus noņemt, notīrīt no diegiem un atstāt zemē, nevis pakarinātus zaros. 

“Neatstājam karājamies kokā, jo nākošajā vasarā nākas redzēt, ka tas viss turpat karājas. Lai nesapinas kāds putns tajos diegos, labāk atstājam tīrus burkānus, ābolus zem eglītes,” Strautiņš aicināja.

 

"Garāžas sarunas"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti