Volfa izlase: Trīs dziesmas, kas izkrāšņojušas 2017.gadu

Līdz 2017. gada beigām atlikušas vien dažas dienas. Ir īstais brīdis palūkoties, ar ko šis aizejošais gads paliks manā atmiņā. Trīs dziesmas, kas, manuprāt, izkrāšņojušas 2017.gadu.

21. gadsimta trubadūrs Deklāns Makena

Deklāns Makena. HumongousArtis Volfs

  Viņa vārds ir Deklāns Makena, un viņš Ziemassvētkos svinēja 19. dzimšanas dienu. Deklāna vārda un uzvārda līdzība ar Elvisa Kostello pasē ierakstīto vārdu Deklāns Makmanuss ir viegli pamanāma, tāpat kā Makenas muzikālās ietekmes no Makmanusa.

  Viņa elku sarakstu droši var papildināt arī ar „The Libertines”, „Arctic Monkeys” un aizsaulē esošo Džefu Bakliju.

  Deklāns ir īsts 21.gadsimta trubadūrs, kura galvā ir tik daudz viedu domu, ka pietiktu vēl vismaz trim albumiem. Makena debijas albums „What Do You Think About The Car?” iznāca šī gada jūlijā, un no tā klausāmies dziesmu „Humongous”.

   

  "The XX" pamatīgie otas triepieni

  The XX. On HoldArtis Volfs

   Olivers Sims, Romija Medlija Krofta un skaņu mākslas burvis Jamie XX, kas plašāk pazīstami kā vienība „The XX”, jau divas reizes paguvuši viesoties Latvijā. Pirmā reize bija pirms četriem gadiem „Positivus” festivālā, otrā - šogad, "Sunset" festivālā Siguldas estrādē.

   Tie abi bija spilgti koncerti, kas manā atmiņā iegūluši uz visiem laikiem.

   Gada sākumā nāca klajā „The XX” pagaidām svaigākais albums “I See You”. Tas ļoti atgādināja „The XX” pirms astoņiem gadiem iznākušo pašu vārdā nosaukto debijas ierakstu, tikai šoreiz Jamie XX skaņu otas triepieni bija vēl pamatīgāki.

   No „The XX” albuma “I See You” klausāmies dziesmu „On Hold”.

    

   Ansis un "Jauni un bagāti"

   Ansis. Jauni un bagātiArtis Volfs

    Reperis Ansis (īstajā vārdā Ansis Kolmanis) savu jaunāko albumu “Balzams” izdeva savā 30. dzimšanas dienā šī gada 8.maijā.

    Ierakstā dzirdama arī vesela plejāde viesmākslinieku, ieskaitot Aiju Andrejevu un vecmeistaru Ozolu. Te ir arī Edavārdi, Eliots, Niklāvz, Dj Krii un vēl daudzi citi.

    Papētot visu, kas šogad izdots pašmāju mūzikā, man šķiet, ka tieši Anša albums „Balzams” vislabāk raksturo 2017.gadu Latvijas mūzikā. Vismaz man līdz šim nebija gadījies dzirdēt tik kvalitatīvu un ar šībrīža pasaules mūziku vienā elpā esošu hiphopu latviešu valodā. Turklāt dziesma „Jauni un bagāti” īsā laikā jau spējusi folklorizēties.

     

    Saistītie raksti
    1 komentārs
    Anonīms lietotājs 18482
    Izkrāšņojušas??? Kas tas tāds? Tulkojums ar Google?
    Pievienot komentāru
    Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
    Izklaide
    Dzīve & Stils
    Jaunākie
    Populārākie
    Interesanti