Svētkiem veltīts koncerts - «Manas tautas dziesmas»

Nedēļas nogalē Latviju sāk apceļot jaunā, valsts svētkiem veltītā koncertprogramma „Manas tautas dziesmas". Tajā piedalās Liene Šomase, Antra Stafecka, Ingus Pētersons, Andris Ērglis un citi populāri mūziķi, kuri skaistākās latviešu tautasdziesmas izpilda jaunā - etnopopa manierē.

Koncerta repertuārs veidots pēc Latvijas Radio 2 (LR2) klausītāju izvēles, un katrā no koncertiem kopā ar populārajiem dziedātājiem uzstājas arī kāds no klausītājiem, kas šo iespēju ieguvis sīvā konkurencē.

„Pie Dieviņa gari galdi" LR2 aptaujā izpelnījusies vislielāko klausītāju mīlestību, un koncertos to dzirdēsim Antras Stafeckas sniegumā. Populārāko tautas dziesmu pieciniekā ierindojušās arī „Bēdu, manu lielu bēdu", „Pūt, vējiņi", „Mazs bij' tēva novadiņis" un „Nāk, rudentiņis".

Ingus Pētersons tautasdziesmas izjūt kā savai sirdij ļoti dārgas - viņš tās salīdzina ar dzidru un dzīvu avota ūdeni, kas mums ir atstāts mantojumā kā viena no vislielākajām bagātībām:

„Tautasdziesmās, tāpat kā Lielvārdes jostā, slēpjas gudrība, skaidrība un mīlestība. Tas ir mūsu tautas kods, pēc kura mums būtu jādzīvo. Es tās salīdzinātu ar tīru, baltu linu kreklu un smaržu un gaismu, ko var sajust, vasaras saulei lecot Latvijas skaistajos laukos. Klausoties tautasdziesmas, viss šis, ko es teicu, nāk manā sirdī un domās".

Koncerts atklās arī mūsu tautasdziesmu dažādību - apcere un smeldze tajā mīsies ar prieku un līksmību, īpaši jau duetos izpildītajās tautasdziesmās.

„Tautasdziesmām ir kāds īpašs spēks, caur kuru es sajūtu tās vērtības, kas man ir vissvarīgākās," - Liene Šomase ar tautasdziesmām ir kopā jau kopš bērnības un, viņasprāt tajās mīt kāda vārdos grūti formulējama jauda un enerģija.

Pazīstamajām tautasdziesmām jaunus aranžējumus etnopopa manierē veidojis Jānis Strazds:

„Bija bauda strādāt ar tautas mūziku un bija bauda redzēt, ar kādu atdevi arī dziedātāji strādāja, cik ļoti no sirds visu to lietu darīja. Es domāju to arī mūsu klausītāji noteikti novērtēs, gan radio ēterā dzirdot šīs dziesmas, gan arī koncertos".

Neierasti būs tas, ka kopā ar populārajiem dziedātājiem katrā koncertā uzstāsies arī kāds no klausītājiem, kas izcēlies ar labu dziedātprasmi LR2 rīkotajā konkursā, viņu vidū būs arī māsas Legzdiņas  - Aija un Gundega - no Dobeles:

„Vai tad nu māsām Legzdiņām nav savas tautasdziesmas? Nu, protams, ka ir! Tautasdziesma ir tā, ar kuru mēs esam uzaugušas, ar kuru mēs esam staigājušas pa saviem Zemgales laukiem, klausoties vēja skaņās, putnu dziesmās, skatoties, kā puķes plaukst. Mēs vienmēr esam dziedājušas latviešu tautasdziesmu, jo bez tās nevar!"

Koncerts „Manas tautas dziesmas" piektdien izskanējis Ogrē, sestdien tas notiek Valmieras kultūras centrā, bet 11.novembrī Rīgā, Dailes teātrī. Pēc tam paredzēti arī koncerti Tukumā, Jelgavā un Liepājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti