Spots

Spots

Supernova

«Supernova 2016». Atklājam izpildītāju vārdus!

«Supernova 2016». Aizkulises. Ievadraidījums

«Supernovas» producente: Eirovīzija ir eksporta iespēja, ko nedrīkst sacūkot

Gaidītākais Latvijas populārās mūzikas notikums - Latvijas Televīzijas (LTV) autoru un izpildītāju konkurss "Supernova 2016" tuvojas. Konkursa ievadraidījumā 24.janvārī atskatāmies uz iepriekšējā gadā paveikto, vēlreiz iepazīstamies ar atlases procesu un noteikumiem, kā arī mēģinām noformulēt, kas ir tas, ko mūziķos un dziesmās meklējam šajā sezonā.

"Mums ir jāsāk ļoti nopietni uzlikt ambīcijas, ka mēs gribam būt arvien augstāk, ka mēs gribam būt trijniekā, ka mēs atkal gribam rīkot Eirovīziju šeit," saka Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" dīdžejs Toms Grēviņš. Savukārt "Supernova 2016" žūrijas pārstāvis, mūziķis Guntars Račs pauž: "Pirmā vieta Eirovīzijā - tas ir kā loterijā vinnēt pusotru miljardu." Komponists Raimonds Pauls saka: "Man jau vislabāk patīk, ka mēs visi to kritizējam, bet visi skatāmies."

"Mēs ar ļoti lielu atbildību pieejam gan dziedātāju, gan dziesmu atlasei, tas nav nekāds joks. Tas ir - jā, mēs tiešām braucam pārstāvēt savu valsti miljonu auditorijas priekšā. Tā ir ļoti laba dziedātāja un dziesmu autora eksporta iespēja, ko nedrīkst sacūkot. Mēs nemeklējam klaunus vai jokdarus, kas metīs kūleņus vai ritentiņus. Tas varbūt skaļi skan, bet mēs meklējam stabilu, eksportspējīgu produktu, kas pēc tam labi strādās gan Baltijas tirgū, gan, iespējams, pie labas apstākļu sakritības, arī tālāk pasaulē," uzsver "Supernova" producente Ilze Jansone.

Runājot par agrāko Latvijas pieredzi Eirovīzijas dziesmu konkursā, diezgan skarbs ir Toms Grēviņš: "Nav tā, ka mēs visu laiku esam sūtījuši labus gabalus. Ne vienmēr mēs paši iedziļināmies un spējam saprast, kā šis "gabals" izklausīsies kaut kur citur."

Guntars Račs, sākumā iepazīstoties ar konkursam iesniegto materiālu, mazliet nobažījies, un atceras, ka pagājušogad bijis līdzīgi, taču beigu beigās par fināla četrinieku - "ElektroFolk", Marku Rivu, Mntha un Aminatu - bijusi sajūta, ka uz konkursu Austrijā var sūtīt jebkuru: "Šī sajūta, ka mums nav kauns par to, ko mēs izvirzām uz starptautisko finālu, ir milzīgs lēciens uz priekšu. Ne vienu vien gadu man personīgi bija mazliet neērti par to, ko mēs izvirzām pārstāvēt savu valsti."

Šova producents un žūrijas pārstāvis Kaspars Roga stāsta, ka šogad, lai palielinātu viedokļu objektivitāti, ir paplašināta priekšatlases žūrija, klāt pieaicinot vokālos speciālistus un mūzikas producentus.

Žūrijas nepieciešamību uzsver arī Latvijas Mūzikas eksporta biroja valdes priekšsēdētāja Guna Zučika: "Ir ļoti svarīgi, ka ir žūrija - grozies, kā gribi, bet skatītāji bieži vien balsos par populārāko mākslinieku, kuru viņi jau zina un ir redzējuši presē. Tur, uz Eirovīzijas skatuves, kad cilvēki balsos, viņi, visticamāk, tavu populāro latvieti nekad dzīvē nebūs redzējuši."

Balsošanas sakarā optimistisks ir Maestro Raimonds Pauls: "Varbūt tagad igauņi par mums vairāk balsos, jo viņu prezidenta kundze ir latviete. Varbūt tas atsauksies uz balsojumu. Cerams." Jautāts par žūrijas nozīmi raidījumā, maestro atzina, ka "Supernova 2016" žūrijai var vien izteikt līdzjūtību, jo viņiem dots ļoti nopietns un sarežģīts uzdevums.

Pēc žūrijas pirmajiem komentāriem jūtams, ka atlase šogad ir īpaši strikta. "Par jau pazīstamajiem mūziķiem ir izveidojušies zināmi stereotipi - viņš jau ir redzēts, viņš jau mēģināja, netika. Līdz ar to ir grūtāk sevi vēlreiz apliecināt. Viegli nebūs nevienam," uzsver Guntars Račs.

Kā vēstīts, aizvadītā gada 27.novembrī Guntars Račs, Intars Busulis, Daumants Kalniņš un DJ Rudd pēc rūpīgas dziesmu un izpildītāju izvērtēšanas klātienē satika un noklausījās 31 no 88 pieteikumus iesniegušajiem izpildītājiem.

Taču galvenā intriga - tie 20 solisti un mūziķu apvienības, kas uzstāsies uz lielās konkursa "Supernova 2016" skatuves un cīnīsies par žūrijas un skatītāju labvēlību, pirmo reizi publiski izskanēs LTV1 ēterā 31.janvārī plkst. 21.25 "Supernova 2016" otrajā raidījumā.

Žūrijas izvēlētajiem 20 dalībniekiem LTV1 tiešraidēs 7., 14., 21. un 28.februārī būs jāpierāda savas dziesmas hita potenciāls, vokālās spējas un skatuves harisma. Tiešraižu vadītāji, tāpat kā konkursa pirmajā sezonā, būs televīzijas raidījumu vadītāja Ketija Šēnberga un radio "Pieci.lv" dīdžejs Toms Grēviņš. Atlases tiešraidēs un pusfinālā dziesmas un izpildītājus vērtēs gan žūrija, gan skatītāji, taču finālā uzvarētāju noteiks tikai skatītāju balsojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti