«Supernovas 2018» finālā 24. februārī piedalīsies astoņi dalībnieki

“Supernovas 2018” finālā 24. februārī piedalīsies astoņi dalībnieki, trešdien, 14.februārī, vēstīts oficiālā Latvijas Televīzijas (LTV) paziņojumā.

Iepriekš jau ziņots, ka Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” otrajā pusfinālā sestdien, 10.februārī, par uzvarētājiem tika pasludināti Madara un Ritvars. 

Pēc rezultātu paziņošanas noskaidrojies, ka interneta balsojumā "Supernovas" mājaslapā balsošanas laikā ir gadījusies tehniska kļūme, tāpēc tika pieņemts lēmums pārskatīt balsošanas rezultātus. Saskaņā ar konkursa organizatoru pieņemto lēmumu "Supernovas 2018" finālā 24. februārī par ceļazīmi uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu Portugālē piedalīsies arī otrā pusfināla dalībnieks Markus Riva. Zināms, ka no pirmā "Supernovas" pusfināla tālāk tika Liene Greifāne un Edgars Kreilis.

Kā skaidro LTV, radusies situācija neietekmē balsošanas nolikuma punktu 1.1.3., kas paredz, ka vienu dalībnieku finālam izvirza žūrija un Televīzija, piešķirot tā saucamo „wild card” vienam no visu pusfinālu dalībniekiem, kurš nav kvalificējies finālam no sava pusfināla. Tas nozīmē, ka konkursa “Supernova 2018” finālā 24. februārī piedalīsies astoņi dalībnieki.

Pēc rezultātu paziņošanas konkursa “Supernova 2018” otrajā pusfinālā, kas norisinājās sestdien, 10. februārī, noskaidrojās, ka interneta balsojumā konkursa mājaslapā balsošanas laikā ir bijusi kļūme, tāpēc Latvijas Televīzija pieņēmusi lēmumu pārskatīt balsošanas rezultātus.

Balsošanas nolikums nosaka, ka “Supernovas 2018” pusfinālu uzvarētāji tiek noteikti, apkopojot balsošanas rezultātus, ko veido skatītāju balsojums pa tālruni un sūtot īsziņu, balsojums konkursa mājaslapā, dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify”, kā arī žūrijas vērtējums. Kļūmes dēļ sestdien, 10. februārī, konkursa mājaslapā otrā pusfināla dalībnieka Ritvara profilam bija pievienota grupas “Riga Reggae” bilde. Lai novērstu situāciju, ka Ritvaram ir pieskaitītas balsis, kuras balsotāji, vadoties pēc kļūdaini pievienotās profila bildes, varētu būtu veikuši par grupu “Riga Reggae” nevis Ritvaru, Latvijas Televīzija nolēma anulēt interneta balsojumu, kas iegūts konkursa mājaslapā.

Balsošanas rezultāti tika pārskatīti, apkopojot skatītāju balsojuma rezultātus, ko veido dziesmu klausījumi mūzikas straumēšanas platformā “Spotify” un telefonbalsošanas dati (skatītāju zvani un īsziņas), kā arī žūrijas vērtējums. Saskaņā ar jauniegūtajiem datiem otro vietu 10. februārī notikušajā “Supernova 2018” pusfinālā ieņem Markus Riva, tāpēc tika pieņemts lēmums nodrošināt viņam iespēju piedalīties konkursa finālā, kas notiks 24. februārī. Ritvars, kurš pēc balsošanas rezultātu pārskatīšanas ierindojas trešajā vietā, tomēr saglabā savu vietu finālā.

Vēlreiz izvērtējot balsošanas rezultātus, par vienu no noteicošajiem faktoriem otrā pusfināla kopējā rezultāta noteikšanā konkursa organizatori uzskatīja skatītāju telefonbalsojuma rezultātu. Tā kā nav zināms, kādi būtu balsošanas rezultāti, ja balsošana noritētu bez kļūmēm, bet skatītāju balsošanas un žūrijas vērtējuma rezultātos ir trīs izteikti līderi, konkursa organizatori pieņēma lēmumu nodrošināt iespēju finālā startēt visiem trīs otrā pusfināla līderiem.

Konkursa organizatoru lēmumu atbalsta arī Latvijas Televīzijas valde. Pēc šī gadījuma  2018. gada 13. februārī papildināts arī LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2018” balsošanas nolikums, kurā precizēti punki 7.3. – 7.7. un papildināti punkti 7.8. – 7.9., kas nosaka rezultātu noteikšanas kārtību problēmsituācijās un nolikumā neparedzētās situācijās. Papildinātais balsošanas nolikums atrodams šeit.

Detalizētāki balsošanas rezultāti par visiem trim pusfināliem tiks publicēti 19. februārī.

Kā zināms, "Supernovas" trešajā pusfinālā 17. februārī piedalīsies Jenny May, Ed Rallidae, Katrīne Lukins, Lauris Valters, MIONIA, Kris & Oz, kā arī Laura Rizzotto.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti