Dienas ziņas

Ģimene atgriežas Latvijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā no smiltīm tapusi dzīvnieku pasaule

Smilšu skulptūru varoņi apmetušies Pasta salā Jelgavā

9. un 10.jūnijā Jelgavā, Pasta salā, norisinās Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls. Tas notiek jau 12. reizi, un tajā var apskatīt Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un citu - kopumā astoņu valstu mākslinieku darbus.

Tas ir lielākais brīvdabas skulptūru festivāls Baltijā. Konkursa 15 skulptūrās iemūžināti ziloņi, pērtiķi, leduslāči un citi tēli, stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes „Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics:

Mintauts BuškevicsAnnija Petrova

„Katru gadu mēs izsludinām tēmu māksliniekiem, un šogad ir „Dzīvnieku pasaule”. Es domāju, ka ļoti interesanti būs apmeklētājiem priecāties gan par veidotajiem dzīvniekiem, gan dzīvnieku pasauli, gan dzīvnieku un cilvēku attiecībām. Arī māksliniekiem tā ir salīdzinoši brīva tēma. Viņi var izpausties, tieši atainojot gan dzīvniekus, gan arī šo filozofisko pusi – cilvēks un dzīvnieks. Domāju, ka būs gan lieliem, gan maziem, ko redzēt un par ko priecāties. Mākslinieki mums jau strādāja no pagājušās nedēļas. Divas latviešu mākslinieces un divi lietuviešu mākslinieki veidoja demo skulptūru, kas ir centrālā skulptūra smilšu parkā.”

Piecpadsmit smilšu tēlnieki no 7 valstīm piektdien vēl steidza pieslīpēt pēdējās detaļas saviem izvēlētajiem dzīvnieku tēliem. Ar skulptūru palīdzību mākslinieki vēlas akcentēt gan eksistenciālas dabas problēmas, gan runāt par dabas aizsardzību.

“Mana doma ir tāda, ka cilvēks arī ir dzīvnieks. Cilvēks ir dabūjis visu labumu, ko tik var izdomāt. Viņam ir traktori, lidmašīnas, datori un viss cits, un cilvēks visu laiku izplešas, bet citiem dabas dzīvniekiem vairs nav vietas,” saka tēlnieks Donats Mockus (Lietuva).

Starp daudzajiem pieredzējušajiem smilšu tēlniekiem ir arī daži jaunpienācēji. Smilšu debija arī Irinai Sokolovai no Beļģijas, kura vairākus metrus augstajā skulptūrā ataino dzīvnieku un pasaules dzīvi.

“Man te ir vilka sapnis, kurš baidās no piekūna. Piekūns simbolizē gaisu, bet vilks zemi,” saka tēlniece Irina Sokolova (Beļģija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt