Sadaļas Sadaļas

Seno prasmju darbnīcas Kalnciema kvartālā - visai ģimenei

Jau otro reizi šovasar Kalnciema kvartālā 23. augustā tiks rīkotas Seno prasmju darbnīcas, kas ļaus iepazīt senos arodus un prasmes un to, kā tās tiek pielāgotas mūsdienu vajadzībām.

Sestdien zemnieku un amatnieku tirdziņa laikā visu vecumu interesenti varēs iesaistīties darbnīcu procesā, gan iepazīstot un apgūstot dažādu arodu praktiskos risinājumus, gan pats sev izstrādājot īpašu piemiņas lietu vai unikālu rotu.

Interesanta solās būt iepazīšanās ar vienu no senākajām tradicionālajām tekstilmākslas prasmēm – aušanu uz stellēm mūsdienīgā tehnikā. Pie “LUDE” dizaina meistarēm varēs apgūt prasmes krāsainu un košu auduma lupatu paklājiņu aušanā.

Pamata prasmes galdniecībā varēs apgūt pie Kalnciema kvartāla tirdziņa uzticīgā tirgotāja Sergeja Kudrjavceva, kas rādīs, kā no koka kluča tikt pie lielās koka karotes. Savukārt biedrības "Koka dizaina centrs" meistari aicinās iemēģināt roku ne tikai kokgriešanas prasmēs, bet arī asināt prātu - uztaisīt pašam savu koka rēbusu.

Ādas apstrādes darbnīcā pie mākslinieces Lienes Mūrnieces (BuduArt) ikvienam būs iespēja izveidot pašam savu unikālo rokassprādzi, sākot no piemērotas materiāla izvēles, izgriešanas, apstrādes un zīmju iegrebšanas, aizdares mehānisma izveides, kā arī mākslinieciskajiem risinājumiem (ādas savīšana pīnē u.c.), iegūstot savā īpašumā paša veidotu, kvalitatīvu un ilgi kalpojošu rokassprādzi.

Darbnīcā “Mālotava” būs iespēja iepazīties ar keramiķa darbu, pamēģināt Latvijas mālu, pielietojot vissenākās zināmās tradīcijas – lipinot un veidojot. Interesenti uzzinās māla īpašības un veidošanas pamatus, darinot praktiskus un dekoratīvus priekšmetus, kurus varēs bez maksas iegūt savā īpašumā pēc tam, kad meistare būs tos apdedzinājusi savā ceplī Suntažos. Māla darbnīcu vadīs un padomus sniegs Agnese Ošleja.

Tāšu pīšana ir praktisks arods. Radošās darbnīcas ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja apgūt pirmās iemaņas pītas tāšu vācelītes gatavošanā. Mūsdienās šādas turziņas noderēs gan saldumu glabāšanai, gan cienasta aizvešanai.

"Lottes zīmoglaka" rīkos mazu meistarklasi, kurā būs iespēja pastrādāt pašiem ar dažādām zīmoglakas tehnikām un izmēģināt tās dažādos pielietojumus, kā arī uzzināt par zīmoglakas lietošanas vēsturi, tradīcijām, mūsdienu pielietojumu variācijām.

Amata meistars Edvīns Šakalis demonstrēs un piedāvās apgūt prasmes pie kalēja smēdes.

Par darbnīcu bērniem būs parūpējies pats Lāčplēsis un Laimdota – seno, literāro tēlu izšūšana un ietērpšana mūsdienu bērna acīm.

Savukārt Vīnu veikala Kino zālē plkst. 11.00 tiks demonstrēta filma “Satiec savu meistaru!”, kas stāsta par sešiem Latvijas amata meistariem un viņu amata noslēpumiem. Šeit varēs iepazīt dzintara rotu gatavošanu, knipelēšanu, karošu grebšanu, kokļu izgatavošanu, kalēja darbus un Salnavas muzicēšanu. Filma tiks rādīta sadarbībā ar  Latvijas Nacionālo kultūras centru.

23. augustā no plkst. 10:00 līdz 16:00 Seno prasmju dienā aicināti piedalīties gan pieaugušie, gan bērni.

Paralēli darbnīcām no plkst. 10:00 līdz 16:00 norisināsies arī ierastais Latvijas zemnieku un amatnieku tirdziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt