Dienas ziņas

Rundāles pilī atklāj īrisu izstādi

Dienas ziņas

Valmierā suņiem speciāli žetoni

Mākslu Daugavpils cietoksnī dodas baudīt naktī

Mākslu Daugavpils cietoksnī dodas baudīt naktī

Daugavpils svin 740. pilsētas jubileju. Aizvadīti jau vairāki pasākumi, un viens no tiem bija Mākslas nakts cietoksnī. Interesentiem par īpašām cenām bija iespēja apmeklēt Marka Rotko centru, vērot un piedalīties mākslas instalācijās un aktivitātēs, kā arī gida pavadībā ar lukturīti iepazīt cietokšņa teritoriju. Mākslas nakts Daugavpilī notika pirmo reizi, taču rīkotāji sola, ka ne pēdējo.

Gidam vadīt ekskursiju Mākslu nakts laikā ir nopietns pārbaudījums, var droši teikt, šī ir lielākā ekskursijas grupa, kas redzēta Daugavpils cietoksnī. Ekskursijas sākums desmitos vakarā, vēlāk, lai drošāk varētu pārvietoties pa vaļņiem un kazemātiem, nepieciešams lukturītis. Interese gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan  ciemiņiem apskatīt cietoksni ir liela.

Mainīgā akvareļgleznojuma un mūzikas sintēzes telpa, kura izpausmes varēja redzēt uz Marka Rotko ēkas sienas. Gleznošana, iejūtoties sikspārņa tēlā, paceļoties virs zemes. Gaismu spēles un deju ritmi cietokšņa kazemātā. Iespēja apskatīt pašu Marka Rotko centru – šīs un vēl citas mākslas izpausmes varēja baudīt Mākslu naktī.

Kā teicis Marks Rotko, Māksla ir ceļojums nezināmā pasaulē, kuru izpētīt var tikai tas, kurš gatavs riskēt. Lai mākslas dēļ būtu gatavs riskēt arvien lielāks cilvēku skaits, šāda veida pasākumi Daugavpilī noteikti tiks rīkoti arī citus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti