Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektori Viju Piziču

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu

Intervija ar Ilzi Briedi un Kristapu Valdnieku

LTV nebijis kulinārijas šovs - «Īstās latvju saimnieces»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Televīzija (LTV) aizsāk nebijušu projektu. No 4.marta septiņus trešdienu vakarus plkst. 19.30, LTV1 ēterā būs skatāms jauns televīzijas kulinārijas šovs "Īstās latvju saimnieces" . Tie būs septiņi ļoti spilgti un latviski stāsti par septiņām spēcīgām, uzņēmīgām un neparastām sievietēm, viņu ievērotajām tradīcijām un latviskiem ēdieniem. Receptes būs atrodamas arī portāla lsm.lv "Virtuves" sadaļā. 

Septiņas saimnieces no dažādiem Latvijas novadiem septiņu sēriju garumā dosies ciemos viena pie otras. Katra sērija būs stāsts par vienu no viņām - īstu saimnieci, kura māk uzņemt viesus un sarīkot kārtīgus svētkus. Šovs atspoguļos ne tikai gatavošanos viesu uzņemšanai, bet arī katras sievietes ikdienu.

Būs ciemošanās visos Latvijas novados. Pie sevis ciemos uz Smiltenes novadu aicinās Ilze Briede, tālāk ceļi vedīs uz Bauskas pusi pie Dairas Jātnieces. Latgalē, Rēzeknes novadā uzņems Sarmīte Stepiņa. Vidzemes pusē sagaidīs Edīte Kanberga no Amatas novada un Sarmīte Brūvere no Umurgas pagasta. Savukārt pēdējās sērijās būs iespēja pabūt Kurzemē pie Pārslas Kupšes Otaņķos un Bernātu saimnieces Smaidas Rubezes Liepājas pusē.

"Mums ir septiņas lieliskas saimnieces no visas Latvijas, un septiņu nedēļu garumā viņas viena pie otras dosies ciemos uz vakariņām. Katrā raidījumā mēs nedaudz arī pastāstīsim par katru no saimniecēm. Vakara beigās pārējās sešas, kuras būs devušās ciemos, vērtēs vakariņas, liks atzīmes. Tā, kura būs visveiksmīgākā pēc septiņām sērijām, tā arī iegūs galveno balvu - tūkstoš eiro," stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks.

Projekts sāksies pie vidzemnieces Ilzes Briedes, kura cep garšīgāko maizi Vidzemē. Viņa saviem spēkiem atjaunojusi pussagruvušo Blomes maizes ceptuvi, kas tagad izveidota par mājīgu viesu namu. Jautāta, kas pamudināja piedalīties šovā, Ilze Briede no Smiltenes novada saka: "Tieši tas arī pamudināja, ka visas saimnieces ir ar tādu pieredzi un bagātību, viņas ir tik labas visas. Mēs tiešām esam labas, būtu traki, ja es būtu teikusi "nē". Es esmu priecīga, ka esmu teikusi "jā" vārdu." "Es esmu iemācījusies īstu, kārtīgu maizi cept, tā ir mana pamatnodarbošanās, bet mēs nepārdodam maizi kā produktu, bet sajūtu par maizi," saka Ilze Briede.

Pārsteigumus sola arī citas šova dalībnieces. Tā, piemēram, Latgalē Sarmītes Stepiņas viešņas nemaz netika pie galda, kamēr nebija kārtīgi apdziedātas, un viesības bez tradicionālās "šmakovkas" nav īstas viesības Latgalē. Zemgales saimniece Daira Jātniece pārējās pamatīgi pārsteidza, sarīkojot ļoti latvisku vakaru ar ēdieniem, kurus līdz tam nekad mūžā nebija baudījusi neviena no saimniecēm.

Raidījuma producents Kristaps Valdnieks gan uzsver - šis gluži nav raidījums par kulināriju: "Šis ir raidījums par dzīvi laukos un svētkiem laukos, par godiem. Tas ir raidījums par to, ka Latvijas laukos nebūt viss nav beidzies, kā mēs bieži dzirdam - visi brauc prom, visi ir ārzemēs, neviens nestrādā, nekas nenotiek. Mēs pārliecinājāmies, ka tas ne tuvu nav tā, kā runā presē. Viss notiek Latvijas laukos un viss turpinās, nekas nav beidzies. Ja tādas saimnieces mums ir, kas tad tur var beigties!"

Tomēr tā nebūs tikai ciemošanās, jo viešņām namamātes pasniegtais ēdiens un galda klājums arī jāvērtē. Par katru ēdienu viņām jāieliek atzīme vairākās pozīcijās: gan par ēdiena garšas īpašībām, gan noformējumu, gan izmantotajiem produktiem, gan piedāvātajiem dzērieniem. Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. Uzvarētāja savā īpašumā iegūs 1000 eiro.

Kā norāda raidījuma veidotāji, šovs būs ļoti krāsains, neraugoties uz to, ka tas tika filmēts februārī. "Šā iemesla dēļ mums ienāca prātā piedāvāt saimniecēm vienai pie otras ciemoties tautastērpos," stāsta raidījuma producents Kristaps Valdnieks. "Mūs pārsteidza tas, ka ikvienai no saimniecēm, kurai piedāvājām piedalīties, bija tautastērps. Ir prieks un lepnums skatīties uz viņām, jo tautastērpu nest jāmāk. Šīs sievas to dara neatkārtojami un krāšņi, kaut vai tā dēļ vien ir vērts paskatīties raidījumu," norāda Kristaps Valdnieks.

Raidījums tiek veidots pēc Šveices sabiedriskās televīzijas licences.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti