Dienas ziņas

Jāņu laikā jāvāc zāļu tējas

Dienas ziņas

Ļaudonā jauna aitu vilnas darbnīca

Līgo auto tūre Olainē

Līgo auto tūrē olainieši iepazīst novadu

Olaines iedzīvotāji jau trešo gadu vasaras saulgriežos dodas iepazīt savu novadu īpašā ''Līgo auto tūrē''. Kontrolpunktos brauciena dalībniekiem jāveic dažādi uzdevumi, kas sagatavoti atbilstoši izvēlētajai latviešu kinofilmai. Šoreiz Jāņi tika svinēti 1982. gadā uzņemtās spēlfilmas ''Īsa pamācība mīlēšanā'' noskaņās.

Līdzi ņemot labu garastāvokli, atjautību un zinātkāri, Olaines centrā pulcējas  ''Līgo auto tūres'' dalībnieki, lai dotos atraktīvā trīs stundu garā braucienā pa savu novadu.

Vita Jansone, Olaines novada kultūras pasākumu organizatore: “Mūsu novads ir diezgan bagāts ar vēsturiskām vietām un interesantām vietām, tad radās šī ideja, lai varētu katru gadu kādu interesantu vietu  arī apskatīt un apspēlēt, un tematiski, jā - visas mūsu latviešu mīļās filmas.”

Vistiešāk šā gada tēmu - pēc Rūdolfa Blaumaņa stāsta motīviem uzņemto spēlfilmu ''Īsa pamācība mīlēšanā'' - uztvērusi komanda ''Nāburgi'', kas teju vai  izkāpusi no filmas kadriem. Tomēr ne mazāk svarīgi esot labi pavadīt laiku un iepazīt dzimto pusi.

„Jo ir daudz tādu vietu, kur es nekad neesmu bijis. Pilns ar tādām vietām šeit apkārt, un cerams, ka šodien iepazīšu vēl daudz jaunas vietas,“ spriež  brauciena dalībnieks Normunds Čižiks.

Filmas galvenais varonis, klausoties baznīcas zvanu skaņās, zaudēja dzirdi, tāpēc arī auto tūres dalībnieku ceļš ved uz Jaunolaines Sv. Elizabetes evanģēliski luterisko baznīcu. Kad dievnams aplūkots,  dalībnieki atkal iejūtas filmas tēlos un mēģina sarunāties, vārdus nolasot no lūpām. Uzdevums izrādās grūts un izdodas tikai retajiem - tiem, kuru starpā ir visciešākā saikne, atzīst mārcis un Linda.

Gluži kā filmas galveno varoni Viļņu Jāni, arī brauciena dalībniekus ceļš ved uz dažādām mājām, kur tos gaida  dažādi uzdevumi.Un kā jau Jāņos piedienas, arī brīnumzālīšu lasīšana, tomēr galvenais ir kopā pavadītais laiks un kopējā atziņa, ka dzīvojam skaistā novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt