«Kurš ir kurš?» dalībnieks: Brīžiem nesapratu, ko daru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Televīzijas šova "Kurš ir kurš?" trešajā, valsts svētku raidījumā, neiztikām bez pārsteigumiem, kurus mums sagādāja gan profesiju pārstāvji, gan pieaicinātie viesi. Kā ir iejusties sev svešā profesijā, lsm.lv pastāstīja paši šova dalībnieki. 

No kūkām pie ieročiem

Fantastiskas emocijas – tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras ķekavnieks Ramuns Daugins, kura dzimtā  pilsēta ir Liepāja. “Daudzas profesijas vairāk vai mazāk bija saistītas ar manu profesiju, vajadzēja tik pieslēgt loģisko domāšanu un saprātu”. Eksperti viņu izvēlējās vēsturisko kauju reskonstuktora eksperimentam, kas esot bijusi vienīgais eksperiments, kura testēšanai viņš neesot bijis gatavs. Taču pārliecība un drošā uzvedība viņam palīdzēja:

“Daudzas minūtes no vietas runāju vienu un to pašu, grozīju uz riņķi trīs frāzes, kaut ko vēl pats pieliku klāt, lai tikai žūrija noticētu. Liekas, ka kaut ko sajaucu, bet nedevu to manīt, kā arī runāju tik daudz, ka žūrijai nebija vietas komentāriem vai jautājumiem.”

Un izrādās, ka tas ir nostrādājis, jo arī zāles balsojumā tika sasniegta 70 procentu ticamība, ka Ramuns ir vēsturisko kauju rekonstruktors.

Diriģente ļaujas improvizācijai

Madonietei Ijai Voiničai šovs bija brīnišķīga pieredze uz televīzijas skatuves dēļiem, lai gan par skatuves pieredzi viņa nevar sūdzēties. Īstajā dzīvē Ija ir  mūzikas skolotāja nu jau 30 gadus un kora diriģente.

“Cenšos saglabāt brūkošo koru sistēmu Latvijas skolās,” – tā savu misiju izjūt Ija, kuras darbs ir arī viņas hobijs.

Tomēr šovā Ijai vajadzēja iejusties floristes profesijā un ne tikai iemācīties ziedu nosaukumus, bet arī izveidot ziedu kompozīciju. 

Kā tas ir - pirmo reizi vadīt kori?

“Tas bija interesanti!” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš” atceras jelgavnieks Raimonds Valters, kurš īstajā dzīvē ir vēsturisko kauju rekonstruktors. “Kara vēstures rekonstruktors - tā nav mana profesija! Tas esmu es pats! Profesijas man var mainīties, bet būtībā es vienmēr palikšu vēsturisko kauju rekonstruktors, jo tas ir mans dzīves dzinulis,” stāsta Raimonds. Hobijs, kas aizsākās 10 gadu vecumā, nu kļuvis par dzīves aicinājumu. Tomēr šovā Raimonds  tika izvēlēts kora diriģenta profesijai un nācās vadīt īpašo svētku kori. Turklāt tas bija jādara pianista Vestarda Šimkus pavadībā. 

Karavīrs dekorē torti

“Bija liels prieks būt kopā ar pārējiem dalībniekiem un uzzināt, ko viņi dara ikdienā, jo bieži vien mēs redzam tikai gala produktu, nevis pašus cilvēkus, kas to veidojuši,” tā dalību šovā “Kurš ir kurš” atceras nu jau rīdzinieks Oskars Pērkons, kas nācis no Rugāju novada. Šova žūrija viņu izvēlējās konditora eksperimentam, bet ar kūkas dekorēšanu, kā pats smejas, sanācis kā sanācis.

“Jutu, ka nedaudz trīc rokas, kas uzdevumu padarīja nedaudz grūtāku. Droši vien īstais konditors ar šausmām skatījās uz manam darbībām, jo tādu kūku diez vai kādam varētu rādīt. Brīžiem nesapratu, ko daru, bet domāju, ka tieši tas skatītājiem bija visinteresantāk”.

Prasmīgi darīt un stāstīt par profesiju, ko nekad dzīvē neesi darījis, nav bijis nemaz tik viegli: “Man saplīsa cepumiņš, uz ko žūrija man norādīja, es atbildēju, ka tā jābūt, kaut gan jebkuram bija skaidrs, ka profesionālis garnējumu nesabojātu. Man jautāja, vai zemenes ir vietējās, un man nebija ne mazākas jausmas, no kurienes ogas bija, taču apstiprināju, ka tās ir Latvijā audzētas zemenes,” smaida Oskars. Tomēr Oskars turējās godam, jo viņa īstā profesija ir ļoti tālu no konditora profesijas. Jautāsiet, kas Oskars ir īstajā dzīvē? Viņa darbs ir ļoti interesants - viņš ir karavīrs.

No mākslas pie kamuflāžas

“Emocijas bija plašā spektrā, gatavošanās bija nopietna un patiesi jautra” - tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš” atceras pilsrundāliete Laura Ikerte, kurai bija jāiejūtas karavīra profesijā.

Viņa smaida, ka bijusi gatava jebkurai citai profesijai, tikai ne šai, toties paticis uzklāt karavīra maskēšanās grimu. Laura īstajā dzīvē ir nokārtojusi atestātu kā polihromā koka un zeltījuma ​restauratore.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti