«Kurš ir kurš?» dalībniece: Leļļu teātris nav tikai bērniem

Lienīte Osipova ir Latvijas Leļļu teātra aktrise jau astoņus gadus. Leļļu teātra aktieris ar balsi, mīmiku, kustībām, atveido tēlus un cenšas nodot skatītājam vēstījumu. Lai strādātu par leļļu teātra aktieri, vispirms ir jāmīl lelles, uzskata Lienīte. 

Pēc diploma viņa ir dramatiskā teātra aktrise un darbu ar lellēm apguvusi, strādājot Leļļu teātrī. Kopā ar komandu viņa veido skatuvisku stāstu. Lienīte arī stāsta, ka lielākais stereotips ir tas, ka leļļu teātris ir piemērots tikai bērniem. Leļļu teātris Eiropā ir jau gadsimtiem un sākotnēji tas pārsvarā bija domāts pieaugušajiem. Arī padomju gados teātra repertuārā bija labas izrādes pieaugušajiem, kuras tika labi apmeklētas. Šobrīd Leļļu teātra komanda atkal mēģina šo stereotipu lauzt.

Profesija ir grūta, jo jāspēj kontaktēties ar daudziem cilvēkiem, ir jāpavada daudzas stundas darbā, arī vēlos vakaros un brīvdienās, kā arī jāmācās teksts mājās.

Interesanti, ka pie vienas lelles mēdz būt pat četri cilvēki un vairāk. Ir vairāki leļļu veidi - spieķu lelles, marionetes, partera lelles, melnā kabineta lelles un citas.

Protams, ka šajā darbā sastopami arī kuriozi, atzīst Lienīte -  piemēram, šad tad gadās, ka kāds aktieris pārsakās tekstā vai kāds tumsā paņem citu lelli. Leļļu teātra aktierim nepieciešams ne tikai rūpīgs darbs, bet arī talants.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti