«Kurš ir kurš?» noslēdzošā sērija: bites, kafija un pārsteigums skurstenī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

23. decembra, noslēdzošajā Latvijas Televīzijas šova "Kurš ir kurš?" sērijā, profesijas bija raibu raibās. Vai iespējams nekļūdīgi noteikt, kurš šajā raibajā kompānijā ir bitenieks, priesteris, filcētājs, kafijas bārmenis, skursteņslauķis un kurš Ziemassvētku rūķis?  Lsm.lv piedāvā atskatīties, kā pēdējiem sešiem dalībniekiem veicās šovā. 

Pārsteigums skurstenī

“Biju satraucies, un kameras mani mazliet mulsināja. Patika jautrā dalībnieku kompānija un pozitīvie televīzijas darbinieki. Mums ļāva izpausties un improvizēt,” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdzinieks Aivars Reisons. Viņam paveicās, jo žūrija izvēlējās viņu īstās profesijas - skursteņslauķa eksperimentam. “Visu izdarīju bez kļūdām,” Aivars smaida. “Biju gatavs arī uztaisīt kafiju, bet visvairāk biju sabijies no priestera eksperimenta”.

Profesija pierē rakstīta

“Emocijas bija pacilātas. Bija zināms uztraukums, bet tas jau tikai cilvēcīgi,” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras tukumnieks Ingmārs Zvirgzdiņš. “Apgūt pārējās profesijas nebija viegli, bet interesanti gan! Domāju, ka tagad varu viegli pagatavot visiem dubulto espresso un pēc tam iztīrīt skursteni un novadīt Ziemassvētku rūķa rotaļu bērniem!“ Tomēr eksperti Ingmāru izvēlējās priestera eksperimentam, par ko viņš smaida:

“Nebija īpašs pārsteigums, jo man laikam uz pieres rakstīts, ka esmu priesteris!”.

Ingmārs eksperimetna laikā turējās varonīgi, jo šī ir viņa īstā profesija.

Kafijas bārmenis rāda savu profesiju

“Šovam piegāju mierīgi, bet bija arī mazs uztraukums, ka jāizliekas par citas profesijas pārstāvi,” tā dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras rīdzinieks Ansis Kančs, kurš bērnību pavadījis Madonā. “Bija interesanti mācīties citas profesijas, visvairāk man bija bail no filcētāja un Ziemassvētku rūķa eksperimenta”. Bet Ansim paveicās, jo viņu eksperti izvēlējās īstajai profesijai - kafijas bārmeņa eksperimentam.

Žūrija atkal min precīzi

“Tā bija jauna pieredze un jauka tikšanās ar kolosāliem cilvēkiem, bet bija arī zināma deva uztraukuma un bažas par savu varēšanu,” šovu atceras Elita Kuģeniece no Ventspils novada. Eksperti viņu izvēlējās bitenieces eksperimentam, par ko Elita smaida:

“Interesantākais ir tas, ka tu tik ļoti koncentrējies uz pārējām profesijām, ka tad, kad  izsauc tavējo - iestājas neliels samulsums....vai, šo taču neatkārtoju”.

Ikdienā jau desmit gadu Elita ir skolas direktore un vairāk nekā 20 gadus vada tautisko deju kolektīvus gan bērniem, gan pieaugušajiem. Profesiju – biškopis – apguva pēc pamatskolas, mācoties Vecbebru sovhoztehnikumā.

Jauna pieredze - filcēšana

“Tās bija brīnišķīgas emocijas un jauka pieredze, filmēšanas process bija interesants, tajā bija daudzas lietas, ko izmantoju lielu pasākumu organizēšanā,” tā savu dalību šovā “Kurš ir kurš?” atceras Ruta Čubare no Talsu novada, kurai vajadzēja piedalīties filcēšanas eksperimentā. Ikdienā Ruta ir Virbu Kultūras nama vadītāja, organizē kultūras dzīvi pagastā.

Varbūt arī tu gribi izcelt kādu interesantu, noderīgu, īpašu vai pavisam vienkāršu, bet izcilu profesiju? Iesūti fotogrāfiju vai video ar interesantām profesijām, par kurām varbūt vēl nezinām! Izmanto aplikāciju LSM reportieris! Lejupielādē to lietotņu veikalā App Store (iOS ierīču lietotājiem) un Google Play (Android ierīču lietotājiem). 

Aplikācijā izmanto iespēju ievietot nelielu aprakstu par iesūtīto foto vai video!

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti