Panorāma

Botāniskajā dārzā briest eksotiski augļi

Panorāma

Zolitūdes komisija prasa milzu līdzekļus

Latviešu tradicionālo masku izstāde Dabas muzejā

Dabas muzejā būs apskatāmas latviešu tradicionālās maskas

Latvijas Dabas muzejā no 13.decembra līdz 2.martam būs apskatāma latviešu tradicionālo masku izstāde „Starp divām saulēm", kas stāstīs par maskošanās laiku latviešu gadskārtā no rudens līdz pavasara saulstāvjiem.

Dabas muzejs, sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību, apmeklētājiem sarūpējis izstādi, kas iepazīstinās ar maskām, ko darināja un kādās tērpās mūsu priekšteči. Senāk cilvēku dzīves ritms bija cieši saistīts ar norisēm dabā. Rudenī un ziemā, kad lauku darbi apdarīti, cilvēki varēja vairāk pievērsties garīgām nodarbēm – gan senču pieminēšanai, gan svētku svinēšanai.

Izstādē iepazīstināsim ar maskām, kādas cilvēki darinājuši, svinot dažādas gadskārtas. Maskām, kas veidotas no daudzveidīgiem materiāliem – augiem, dzīvnieku ādām, veciem darba rīkiem, apģērbu gabaliem – bija liela nozīme cilvēku dzīvē.

Apmeklējot izstādi, varēs uzzināt, kad un kāpēc, svinot svētkus, cilvēki pārģērbās par lāčiem, kazām, dzērvēm, čigāniem, budēļiem vai ķekatām un kā maskošanās tradīcijas saglabājušās līdz mūsdienām.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot videofilmu par maskošanās norisēm, piedalīties radošajās darbnīcās, no janvāra tiks organizētas izzinošas ekskursijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti