Brīvdienu izklaides Top-5: Rīgā Karlsons, Jūrmalā peldsezona

Latvijā nedēļas nogalē daudzviet turpinās rudens ražas andelēšanas prieki, citviet kapos tiek iedegtas svecītes, bet dažviet notiek vietējie šaha čempionāti. Tomēr izklaides pasākumu tops neizskatās tik... bēdīgi, jo process kultūrvidē mutuļo, aizvien uzšaujot gaisā oriģināla pienesuma dzirksteļu kūļus.

Izklaide brīvdienās – Top-5:

1. Jūrmalā Rudens svētki un peldēšanas sezonas sākums

Nedēļas nogalē Jūrmalā ar svētkiem tiks atzīmēta rudens iestāšanās. Pirmo reizi Jūrmala atklās nevis vasaras, bet rudens sezonu, nosvinot to ar kultūras programmu uz divām skatuvēm un bagātīgu rudens tirdziņu, kurā netrūkšot dažnedažādāko labumu, ko sarūpējuši gan zemnieki un amatnieki, gan mākslinieki un citi „nieki”. Viss sāksies sestdien 11.00. Pirmie 1000 pasākuma apmeklētāji dāvanā saņems īpašu šalli ar pilsētas logo, Majoru stāvlaukumā muzikālo gandarījumu nodrošinās grupa „Iļģi”, „Obscurus Orbis”, Jūrmalas folkloras kopas „Skance” un „Mare”un Jūrmalas deju kolektīvi, bet Horna dārza lapenē - „Neaizmirstulītes & Vintage Brass Orchestra”, „Lādezers”, „Bet Bet” un „Džentlmeņu Špagats”.

Priecāšanās sestdien noslēgsies 17.00, bet svētdien Jūrmalā gaidāma peldēšanas sezonas atklāšana.

Svētdien pulksten 11 pie Bulduru glābšanas stacijas pulcēsies ziemas peldētāju biedrības „Latvijas ronis” dalībnieki, viņu viesi no citiem Latvijas ziemas peldētāju klubiem, pieredzējuši roņi un tie, kuri vēl tikai vēlās kļūt par ziemas peldētājiem. Pulcēšanās iemesls – nedrūzmēties liedagā, bet mesties jūrā un atklāt ziemas peldēšanas sezonu. Ja vēlaties piebiedroties, uz priekšu! Aicināti visi interesenti. Iespējams, atklāsiet talantu un, skat, panākumi, godalgas... ceļš uz Pasaules ziemas peldētāju čempionātu.

Laika prognoze: Jūrmalā brīvdienas paies bez lietus ar lēnu, pēcpusdienās mērenu dienvidu vēju. Maksimālā gaisa temperatūra pēcpusdienās būs +12..+13 grādi.

Ūdens temperatūra Jūrmalas piekrastē ir ap +10..+12 grādiem un tāda saglabāsies arī brīvdienās.

2. Rīgā lido Karlsons

Ja palūkojamies no Karlsona lidojuma uz pasākumiem nedēļas nogalē Rīgā, tad vispirms ieraugām Latvijas Tautas frontes 25.jubilejas svinību programmu, tad – dizaina bagātību salu izstāžu centrā Ķīpsalā, tad senas un svētas budisma relikvijas, kuras Mākslinieku savienības galerijā apskatāmas tikai trīs dienas – no 4. līdz 6.oktobrim, pēc tam sazīmējam brīnišķīgu akadēmiskās mūzikas piedāvājumu gan Rudens kamermūzikas festivālā, gan orķestra „Sinfonia Concertante” 12.sezonas atklāšanā, Reiņa Zariņa solokoncertā u.c. Tāpat redzam intriģējošus filmu nosaukumus, piemēram, japāņu filmu festivālā. Teātri un vizuālo mākslu pat var nepiesaukt. Tur viss skaidri redzams, bet neaptverams. Lidojam tam visam pāri un...kas tad te, Rīgā, tāds īpašs?

Protams, Karlsonam pats svarīgākais un īpašākais Karlsons no visiem Karlsoniem ir viņš pats, tāpēc viņš lido uz pirmizrādi baletam „Karlsons lido...”, kuram mūziku komponējis Juris Karlsons, bet horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Lielajiem un mazajiem Karlsona faniem izrādē tiek solīti skursteņslauķi, kuri uz pilsētas jumtiem metas jautrā dejā, TV dīvas, kuras izkāpj no ekrāna un sarīko krāšņu rēviju, un pat konfektes, kuras sāk griezties valsī. Nekādā gadījumā izrādē nevarēs iztikt bez jautrajiem zagļu ķeršanas, smalkmaizīšu čiepšanas un citiem piedzīvojumiem, kas padara Karslonu par tieši tādu Karlsonu, kādam ir jābūt Karlsonam.

Laika prognoze: Rīgā brīvdienās nelīs. Sestdiena būs saulaināka, bet svētdiena būs mākoņaināka. Gaisa temperatūra ap +12..+13 grādiem.

3. Vienkoču parkā iedegsies gaismu mežs

Vienkoču parkā Līgatnes pagastā sestdien 18.00 iedegsies gaismu mežs, amatnieki vērs karošu grebšanas, vilnas velšanas, aušanas un dzelzs kalšanas darbnīcas, "Baltava" iegūs uguni pēc sentēvu metodēm, folkloras kopa “Ore” griezīs senos latvju dančus, pēc rūnu zīmēm tiks zīlēta nākotne un senie kareivji mācīs kara mākslu. Vēlāk notiks lāpu gājiens pa noslēpumiem pilnajām Vienkoču parka takām un uguns žonglieru šovs, kura noslēgumā uguns nakts dalībnieki iedegs lielo ugunskuru un nodosies rituālām rotaļām folkloras kopas “Delve” vadībā.

Uguns nakts rīkotāji gan piekodina, ka pasākums domāts pozitīvi noskaņotiem apmeklētājiem, bet līdzi jāņem degt spējīga lāpa, lai varētu piedalīties gājienā un nakts kļūtu gaišāka.

Laika prognoze: Siguldas apkaimē sestdiena būs saulaina. Pūtīs lēns dienvidu vējš. Maksimālā temperatūra pēcpusdienā ap +11..+12 grādiem.

4. Rudens melodijas Turaidā, pļaujas svētki Krimuldā

Ja pēc ugunīgas nakts akurāt ir liela nepieciešamība veikt svētdienīgi laisku zelta rudens baudīšanas pastaigu, papildinot to ar sociāli atbildīgām aktivitātēm vai mākslas spēka radītu katarsi, tad svētdienas maršrutā jāiekļauj Krimuldas baznīca un Turaidas pils.

Krimuldas baznīcā svētdien 12.00 notiks Pļaujas svētkiem veltīts dievkalpojums, ko vadīs mācītājs Austris Juris Rāviņš. Pēc dievkalpojuma baznīcā uzstāsies grupa „Canto” Aivara Buņķa vadībā, savukārt mācītājmājā viesus gaidīs muzikāls pārsteigums. Par Pļaujas svētku tradīciju Krimuldā kļuvusi labdarība - lauku labumu ziedošana Rīgas Sv.Trīsvienības draudzei, kas ar tiem iepriecinās vecus un vientuļus cilvēkus.

Tikmēr Turaidas pils pagalmā svētdien 15.00 Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis „Sigulda” diriģenta Jāņa Raslava vadībā ar skaistām rudens melodijām iepriecinās kultūrvēsturiskā mantojuma izzinātājus, rudens romantikas baudītājus un, iespējams, arī britu laikraksta „The Guardian” lasītājus, kuri par labāko dabas baudīšanas ceļojuma galamērķi šoruden atzinuši Turaidas pili un Gaujas senleju. Lai jau bauda! Visiem pietiks!

Laika prognoze: Siguldas apkaimē sestdiena būs saulaina, bet svētdien gan mākoņu būs vairāk. Lietus nav gaidāms. Pūtīs lēns dienvidu vējš. Maksimālā temperatūra pēcpusdienās ap +11..+12 grādiem.

5. Rēzeknē kaislīgās un smeldzīgās tango līnijas

Kopš atklāta Latgales vēstniecība „Gors” Rēzeknē aizvien biežāk redzami mākslas korifeji. Šonedēļ pienākusi kārta būt Rēzeknē sastopamām laikmetīgās dejas zvaigznēm, jo „Gors” uzņēmies centrālās vietas lomu festivāla „Jauna deja jaunā vietā” norisēm. Brīvdienās, precīzāk, sestdien festivāls aicina uz Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu uzvedumu „Ornaments. Krustu krusti” un „Il cimento della struttura e dell'accento” Latgales vēstniecības mazajā zālē „Zīdaste” un festivāla kulmināciju „Tango līnijās”. Uz koncertzāles lielās skatuves tango līnijās tiksies deju grupas „Ritms” profesionālais dejotāju sastāvs, ansambļa „Tango Sin Quinto” mūziķi un dziedātāja Aija Vītoliņa. Izrādes pamatu veido emocionālās asociācijas, sajūtas, pārdzīvojums, kas saplūst ar profesionālām mākslinieku kustībām un ķermeņa valodu, ekspresiju, trauslumu, iedvesmu un kaisli.

Laika prognoze: Rēzeknē sestdiena būs daļēji mākoņaina, bez lietus un ar lēnu vēju. No rītiem abas brīvdienas var būt migla. Gaisa temperatūra ap +10..+11 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti