Balodis jautā: Kuru aizvien vajā pagātnes rēgi?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Polu Makartniju nosauc par mirušu, Saeimā sajūsminās par bitītēm, Krievijas antimaidanisti nokaitina pareizticīgos, sludinājumā pārdod iespēju čakarēt, Polijas pilsēta nogrūž savus bezpajumtniekus citiem un Bilu Klintonu nepamet pagātnes rēgi - par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā. 

Vai Pols Makartnijs patiešām miris?

Pagājušajā nedēļā interneta vidē atdzima sazvērestības teorija par Pola Makartnija nāvi. Tiek spekulēts, ka 1966.gadā mūziķis gājis bojā autokatastrofā un viņu aizstājis viņa dubultnieks.

To it kā apstiprinājis cits grupas “Beatles” dalībnieks Ringo Stārs, sniedzot interviju izdevumam “Hollywood Inquirer”. Viņš teicis: “Polam nomirstot, mēs visi kritām panikā. Mēs nezinājām, ko darīt, un Braiens Epšteins, mūsu menedžeris, ierosināja pieņemt darbā Pola dubultnieku Billiju Šersu kā pagaidu risinājumu.”

Šai sazvērestības teorijai gan ir viena problēma – tāds izdevums “Hollywood Inquirer” nemaz neeksistē. Spekulācijas par Makartnija nāvi pirmoreiz aktivizējās 1969.gadā, kad pēdējie hipiji “Beatles” dziesmās sāka saklausīt norādes uz mūziķa nāvi.   

Kuru visvairāk sajūsmina bitītes?

Lai izceltu Latviju kā videi draudzīgu valsti, uz Saeimas ēkas jumta ierosināts izvietot bišu stropus. Par to visvairāk sajūsmā, šķiet, ir ierosinājuma virzītāja Lolita Čigāne, kura savā “Twitter” kontā izteikusies sekojoši:


Plānots, ka uz Saeimas jumta bišu turēšanā tiks izmantotas dažādas modernās tehnoloģijas, piemēram, tiešsaistes kameras. Bišu saimei jau dots nosaukums – “Saeimas bišu drava”.

Kā kaitināt rietumniekus, bet ne pareizticīgos?

Krievijā, Permā, antimaidana aktīvisti laiduši klajā leļļu sēriju. Tās attēlo tādus amerikāņu un ukraiņu politiķus kā Baraku Obamu, Džonu Makeinu, Arsēniju Jaceņuku un Petro Porošenko, un katra nāk komplekā ar piecām adatām. Protams, tās ir "vudu" lelles.

Par šādu rīcību sadusmots kāds vietējais pareizticīgais Andrejs Kalihs. Vēstulē baznīcai viņš sūdzas, ka vudu ir “nežēlīga pagānu tradīcija”, toties antimaidana kustību vīrietis raksturo kā “tumšu un mistisku kultu, kurš, paslēpies aiz plīvura par iedomātu karu pret mītisko Maidanu, sēj savu sēklu krievu pareizticīgajā zemē”.

Kā par samaksu čakarēt valsti?

Sludinājumu vietnē "ss.lv" parādījies piedāvājums iegādāties četrus hektārus lielu zemes gabalu, kuru nākotnē šķērsotu “Rail Baltic” ceļš. Sludinājuma autore to neslēpj un uzskata to pat par priekšrocību, jo tā iespējams kavēt projekta virzību, bet vēlāk iedzīvoties uz tā rēķina.

Potenciālajiem pircējiem tiek skaidrots, ka tad, kad dzelzceļš būvēsies, valstij zemes gabals būs jāatpērk vai jāiedod vietā cits. Zemes īpašniece pati labprāt būtu izmantojusi iespēju, kā viņa izsakās, pačakarēt valsti, bet diemžēl steidzami vajadzīga nauda.

Kura varētu kļūt par nīstāko pilsētu Polijā?

Polijas kūrortpilsētā Svinouscje, lai uzlabotu tās reputāciju, izdomājusi asprātīgu veidu, kā atbrīvoties no bezpajumtniekiem. Tiesa, konkrētais risinājums problēmu neatrisina, bet aizvirza to citur – proti, bezpajumtniekiem tiek piedāvāta vienvirziena vilciena biļete uz kādu citu Polijas pilsētu.

Kāds pilsētas pārstāvis skaidro, ka mērķis ir nevis aizdabūt bezpajumtniekus no kūrorta, bet parādīt priekšrocības, ko sniedz dzīve īstā pilsētā. Līdz šim pierunātas trīs personas.

Kas vajā Bilu Klintonu?

ASV prezidenta Bila Klintona portreta autors Nelsons Šanks nesen norādījis uz interesantu detaļu savā gleznā – uz ēnu prezidentam pa kreisi. Izrādās tā simbolizējot kleitu, ko nēsājusi Monika Levinska – jauniņa praktikante kādreizējā Klintona administrācijā, ar kuru prezidents iesaistījās seksuālos sakaros.

Foto: NPGpics, flickr.com

Portreta autors Bilu Klintonu sauc par “iespējams, visu laiku slavenāko meli”. Šo ēnu viņš iekļāvis, lai tā kalpotu kā metafora Klintona prezidentūrai un par viņu pašu. Vēl portreta autors atklāj, ka Klintonu ģimene necieš gleznu un cenšas panākt tās aizvākšanu no Nacionālās portretu galerijas, kur tā glabājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti