Austrālijā izstāda pasaulē lielāko atlantu

Austrālijā izstādīts pasaulē lielākais ģeogrāfijas atlants. Tā izmēri ļautu to izmantot jumta vietā kādam nelielam šķūnītim. 

Raugoties uz karti vai fotogrāfiju, atlants ļauj sajust daļu varenuma, ko attēlotās vietas iemieso dzīvē.  

Pasaules lielākais atlants izstādīts Austrālijā, bibliotēkā Sidnejas reģionā. Tas slejas gandrīz divu metru augstumā, un vajadzīgi vismaz divi cilvēki, lai pāršķirtu lapu.

Atlantā atrodamas apbrīnojami detalizētas pasaules kontinentu un pilsētu kartes, kā arī fotoattēli. Bieži vien, raugoties uz karti, ir grūti iztēloties, cik plašas un iespaidīgas patiesībā ir mazajā mērogā attēlotās zemes. Lielizmēra grāmata veidota ar mērķi sniegt lasītājam daļu no varenuma izjūtas, ko iespējams piedzīvot, tikai apmeklējot kartē redzamās vietas.

Milzu grāmatas izveide ilga četrus gadus. Tās tapšanā piedalījās vairāk nekā 100  starptautiski atzītu kartogrāfu, ģeogrāfu un fotogrāfu. Atlants ir gandrīz trīs metrus plats un 150 kilogramus smags.

“Jā, šī ir milzīga karte - lielākais pasaules atlants. Tik liela izmēra karte nav redzēta kopš 17.gadsimta beigām, kad tādu veidoja Karalim Čārlzam,” stāstīja bibliotēkas izpētes un atklājumu daļas vadītāja Megija Petona.

Kopumā pasaulē atrodama 31 grāmatas kopija, bet šī izstādīta plašākai apskatei. Tomēr, ja ir vēlme ģeogrāfijas mācīšanos pacelt jaunā līmenī - lielizmēra grāmatu var iegādāties par 100 tūkstošiem dolāru.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti