Kultūras ziņas

Nedēļa līdz atklāšanai

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Atklātas Indonēzijas kultūras dienas

Atklātas Indonēzijas kultūras dienas

Ar krāšņu koncertu mākslas muzejā “Rīgas birža” atklātas Indonēzijas kultūras dienas. 26.aprīļa vakarā muzeja telpās uzstājās Indonēzijas provinces Austrumkalimantānas dejotāji un mūziķi, kuri uz Rīgu atveduši unikālus priekšnesumus, kas līdz šim ārpus Indonēzijas nav rādīti.

Otra lielākā Indonēzijas province Austrumkalimantāna atrodas Kalimantānas jeb Borneo salā. Lai arī Brunejas sultanāts aizņem vien niecīgu daļu no pasaulē trešās lielākās salas, šeit esošās unikālās tradīcijas tiek rūpīgi sargātas. Lai eksotiskās provinces kultūru iepazītu tuvāk, uz Latviju atvesti arī vietējo amatnieku darinājumi un tekstila paraugi.

"Ar Austrumkalimantānu ir ļoti interesanti tas, ka mēs parasti sakām par sevi – mēs esam divi miljoni un mums ir daudz mežu. Izrādās, tas ir tieši tas pats, ko saka arī viņi, arī viņu ir tikpat daudz, tikai atšķirība ir tā, ka viņiem mežos ir melnās orhidejas, mums mellenes, viņiem ir pasaulē lielākie ziedi, bet mums vizbulītes," skaidro mākslas muzeja “Rīgas birža” vadītāja Daiga Upeniece.

Uz Latviju atvestajā deju izrādē pirmo reizi skatītāji ārpus Indonēzijas tika iepazīstināti ar Kemindu masku deju, kas vēsturiski tikusi dejota tikai sultāna pilī, karaļa kronēšanas, laulību vai dzimšanas dienas svinību laikā.

Pasākumam nozīmību piešķīra arī nesen Latvijā akreditētā jaunā Indonēzijas vēstnieka klātbūtne.

"Mums patīk citādais, mēs izbaudām plurālismu, jo mūsu valstī līdzās pastāv 350 etniskās grupas ar 350 dažāda veida ēšanas paradumiem. Iedomājieties, 350 dažādas kultūras ar dažādām dziesmām un dejām. Tāpēc mēs esam atvērti visam jaunajam, arī Latvijai," uzsver Indonēzijas vēstnieks Latvijā Bagas Hapsoro.

Borneo sala gadsimtiem ir bijusi slavena ar savām galvaskausu mednieku ciltīm, kas piekopušas cilvēku medības līdz pat 2. pasaules kara beigām. Medību un burvestību tēma manāma arī rituālu dejās.

Indonēzijas Kultūras dienas sadarbībā ar Indonēzijas vēstniecību un Latvijas goda konsulu Džakartā Ajubu Džunusu Latvijā notiek jau trešo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti