Indonēzijas prezidenta vēlēšanās vadībā tagadējais aizsardzības ministrs Subianto

Indonēzijas prezidenta vēlēšanās pārliecinošā vadībā izvirzījies tagadējais aizsardzības ministrs Prabovo Subianto, liecina vairāku neatkarīgo socioloģisko pētījumu aģentūru aplēses, vēsta "Al-Jazeera". Tas nozīmē, ka Subianto varētu būt uzvarējis jau pirmajā vēlēšanu kārtā un otrā kārta nebūs vajadzīga.

Pēc sākotnējiem datiem, Subianto ieguvis aptuveni 58% vēlētāju balsu, bet viņa oponenti bijušais izglītības ministrs un Džakartas gubernators Anīss Basvedans un bijušais Centrālās Javas provinces gubernators Gandžars Pranovo attiecīgi 25% un 16% balsu.

Kā norāda "Al-Jazeera", Indonēzijas neatkarīgās socioloģisko pētījumu aģentūras pierādījušas savu precizitāti vēl iepriekšējās prezidenta vēlēšanās.

Subianto jau paziņojis, ka vēlēšanu rezultāti liecina par "visas Indonēzijas uzvaru", tomēr viņš aicina sagaidīt oficiālos vēlēšanu rezultātus.

Balsu skaitīšana tik milzīgā valstī kā Indonēzija, kur vēlēšanās varēja piedalīties vairāk nekā 200 miljoni balsstiesīgo vēlētāju, varētu aizņemt diezgan ilgu laiku.

Oficiālie vēlēšanu rezultāti tiks paziņoti ne vēlāk par 20. martu. Savukārt jaunievēlētais prezidents amatā varēs stāsies oktobrī.

72 gadus vecais Subianto bija Indonēzijas armijas ģenerālis laikā, kad valstī pastāvēja autoritārā iekārta. Cilvēktiesību aktīvisti norāda uz aizdomām par viņa iespējamo līdzdalību armijas pastrādātajos cilvēktiesību pārkāpumos, taču viņš nekad nebija saukts tiesas priekšā un šīs aizdomas noraida.

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā Subianto solījis turpināt pašreizējā Indonēzijas prezidenta Džoko Vidodo modernizācijas politiku.

Subianto valdībā viceprezidenta pienākumus pildīs Gibrans Rakabumings Raka, kurš ir tagadējā prezidenta Vidodo dēls.

Paredzams, ka ārpolitikā Subianto turpinās līdzšinējo kursu, kas paredz uzturēt labas attiecības gan ar Ķīnu, gan ar ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti