Arī šogad Latvijas slēpošanas trases iecienījuši kaimiņvalstu slēpotāji

Arī šogad Latvijas slēpošanas trases un kalnus iecienījuši kaimiņvalstu slēpotāji, un visbiežāk trasēs sastopami lietuviešu un igauņu ziemas sporta cienītāji, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie slēpošanas trašu pārstāvji.

Slēpošanas trases Žagarkalnā pārstāvis Vadims Kameņevs pastāstīja, ka ārvalstu slēpotāju skaits katru gadu turas stabili. "Pie mums brauc padaudz igauņu, mazāk lietuviešu. Vienīgi krievu slēpotāji palikuši vairāk, bet kopējo skaitu tas diži neietekmē. Lietuviešus mēs vairāk gaidām februārī, kad viņiem būs svētku dienas," atzina Kameņevs.

Slēpošanas trases "Zviedru cepure" īpašnieks Edvīns Balodis atzina, ka lietuviešu grupas brauc vienmēr. "Tieši pagājušajā sestdienā bija sabraukusi lietuviešu grupa ar saviem busiņiem. Tās ir pastāvīgās grupas, kuri paši brauc un slēpo," teica Balodis.

Arī atpūtas kompleksā "Milzkalns" lietuviešu slēpotāji ir bieži viesi. Kompleksa vadītājs Viesturs Ošenieks atzina, ka ārvalstu slēpotāju skaits šogad esot tāds kā vienmēr. "Lietuvieši ir 25% no visiem apmeklētājiem. Ir arī nedaudz krievi. Manuprāt, tie ir tie, kas dzīvo Jūrmalā," norādīja Ošenieks.

Slēpošanas centra "Baiļi" īpašnieks Valts Vanags atzina, ka pie viņiem braucot tikai igauņi. "Igaunija jau tepat vien ir, nav tālu. Igauņi brauc grupās, arī studenti atbrauc paslēpot savukārt lietuvieši vairāk brauc uz citām trasēm, kuras viņiem ir tuvāk,"  teica Vanags.

Savukārt slēpošanas trases "Kamparkalns" līdzīpašnieks Almants Kalniņš atzina, ka viņus nekad neapmeklējot daudz tūristi. "Pie mums tik daudz nebrauc kā citur, jo mēs neko netūlkojam citās valodās un arī nereklamējamies. Tāpat mēs esam dzirdējuši, ka ārzemnieki dara nekārtības, tāpēc mēs arī ļoti nealkstam pēc viņiem. Lai gan naudu jau tāpat viņi ienes. Varbūt nākotnē kaut ko darīsim lietas labā,"  teica Kalniņš.

Jau vēstīts, ka ziema šogad sākās neierasti vēlu, turklāt neskatoties uz pēdējo dienu pamatīgo salu, sniega sega Latvijā ir niecīga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti