Ar ko Latvija sacentīsies Eirovīzijas 1.pusfinālā

2017. gada Eirovīzijas dziesmu konkurs notiks Ukrainā. Piedalīsies 42 valstis. Piecām "Lielajām valstīm" - Itālijai, Spānijai, Lielbritānijai, Vācijai, Francija - un konkursa rīkotājvalstij Ukrainai, kā ierasts, pusfināli izpaliks. Šo valstu dalībniekus redzēsim tikai finālā, bet te piedāvājam iepazīšanos ar pusfināla dalībniekiem.

 

Kā zināms, Eirovīzijas pusfināli Kijevā notiks 9. un 11.maijā, bet fināls 13. maijā. Latviju pārstāvošā grupa "Triana Park" uzstāsies pirmā pusfināla beigās ar dziesmu "Line", un starp konkurentiem tai nebūs neviena no Baltijas valstīm.

1. Ar pirmo kārtas numuru pirmajā pusfinālā uzstāsies Zviedrija, kuru pārstāvēs dziedātājs Robins Bengtsons (Robin Bengtsson) ar dziesmu "I Can't Go On". Robins ir ne tikai dziedātājs, bet arī dziesmu autors. Viņš mīl mūziku, ceļošana, ģimeni, automašīnas un motociklus. 13 gadu vecumā Robins sāka spēlēt ģitāru, bet pēc tam vairākus gadus trompeti.

2. Pēc Zviedrijas uz skatuves kāps Gruzijas pārstāve Tako Gačečiladze (Tamara Gachechiladze), izpildot dziesmu "Keep The Faith". Tako Eirovīzijas dziesmu konkursā piedalīsies jau trešo reizi. Savu valsti dziedātāja 2008.gadā pārstāvēja ar dziesmu "Me and My Funky", bet 2009.gadā prezentēja valsti ar dziesmu "We Don't Wanna Put In".

3. Ar trešo kārtas numuru uzstāsies Isaiah (Isaiah) īstajā vārdā Jesajs Fairbreissars ar dziesmu "Don't Come Easy" no Austrālijas. Dziedātājs ir tikai 17 gadus jauns ar lieliem sapņiem, un ir pirmais vietējais vīrietis, kas pārstāvēs Austrāliju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Jesajs nāk no lielas - 11 bērnu ģimenes.

4. Albāniju pārstāvēs Lindita ar dziesmu "World". Dziedātājas karjeru Lindita uzsāka 2003.gadā, kad viņai bija 14 gadi, bet 2009 gadā Lindita uzsāka solo karjeru. Māksliniece dzied 10 valodās, viņai patīk spēlēt klavieres un dzert daudz tēju ar medu. Lindita ir dziedājusi kopā ar amerikāņu dziedātāju Stīviju Vonderu (Stevie Wonder).

5. Savukārt piektā uz lielās skatuves kāps Beļģijas pārstāve Blanche īstajā vārdā Emīlija Delvauksa ar dziesmu "City Lights". Dziedātāja atzīst, ka šī dziesma nebija rakstīta Eirovīzijas dziesmu konkursam. Kad Emīlija dzied, viņa koncentrējas uz stāstu, un tā viņa spēj noķert pareizo noskaņojumu.

6. Pēc Beļģijas Slavko Kalezičs pārstāvēs Melnkalni ar dziesmu "Space". Dziedātājs un dziesmu autors raksta dziesmas ne tikai sev, bet arī citiem māksliniekiem, un viņa kontā ir vairāk nekā 100 dziesmas. Slavko ir arī aktieris un spēlējis vairāk nekā 30 lomas teātrī, sešās filmās un parādījies vairākās TV programmās. Kopš 2008.gada Slavko ir patstāvīgs biedrs Melnkalnes Nacionālajā teātrī. 

7. Somiju pārstāvēs duets "Norma John", ko veido pianists Lase Pīrainens un dziedātāja Lēna Tironena. Alternatīvās mūzikas duets izpildīs dziesmu "Blackbird". Abi dalībnieki ir ļoti seni un tuvi draugi, kas sadarbojas jau 15 gadus. "Norma John" ir Somijas 51.dalībnieks, kas pārstāvēs valsti Eirovīzijā.

8. Ar astoto kārtas numuru uzstāsies Azerbaidžānas pārstāve Diāna Hadžijeva, skatuvēs vārdā Dihaj ar dziesmu "Skeletons". Diāna ir eksperimentētāja. Tāda, kāda viņa ir uz skatuves, viņa ir arī dzīvē. Eirovīzijas dziesmu konkurss Diānai ir veids, kā sasniegt lielu auditoriju dažādās valstīs. 

9. Portugāles pārstāvis Salvadors Sobrāls startēs ar devīto kārtas numuru, izpildot dziesmu "Amar Pelos Dois". Viņa balss ir pilnīga, nevainojama un magnētiska. Portugāle Eirovīzijas konkursu 2016.gadā izlaida, bet 2015. un 2014.gadā neiekļuva finālā.

10. Pēc Portugāles pārstāvja uz skatuves kāps Dimitra Papadea zināma kā Demy. Viņa Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "This is Love" pārstāvēs Grieķiju. Dimitra sāka spēlēt klavieres piecu gadu vecumā.

11. Polijas pārstāve Katažina Mosa (Kasia Moś) savu valsti pārstāvēs ar dziesmu "Flashlight". Katažina ir dzimusi mākslinieku ģimenē. Viņas vecāki ir vijolnieki, savukārt brālis - komponists, kurš arī spēlē vijoli. Pati māksliniece skolas laikā ir mācījusies spēlēt klavieres un čellu. 

12. Ar 12. kārtas numuru startēs Moldovas grupa "Sunstroke Project" ar dziesmu "Hey Mamma". "Sunstroke Project" Moldovu Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja arī 2010.gadā. Grupa ir pirmais projekts pasaulē, kas apvieno klasisko vijoli, džeza saksofonu un vokālu ar deju mūziku.

13. Islandi pārstāvēs dziedātājs Svala, pilnajā vārdā Svala Bjorgvinsdotīra ar dziesmu "Paper". Māksliniece dzied jau kopš septiņu gadu vecuma. Viņa ir arī dziesmu autore un modes dizainere. Dziesma "Paper" Svalai ir ļoti personīga un balstīta pašas pieredzē. 

14. Savukārt Čehijas Republiku pārstāvēs Martina Bārta (Martina Bárta) ar dziesmu "My Turn". Martina ir jauna un talantīga māksliniece - jauns atklājums džeza mūzikā.

15. Kipra uzstāsies ar 15. kārtas numuru, kuru pārstāvēs Hovigs pilnajā vārdā Hovigs Demirjiāns ar dziesmu "Gravity". Hovigs ir kipriešu dziedātājs ar armēņu izcelsmi. No 16 gadu vecuma dziedātājs sāka uzstāties dažādos klubos, kļūstot atpazīstams.

16. Artzvika (Artsvik) ir Armēnijas dziedātāja, kas pārstāvēs Armēniju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "Fly With Me". Mūzika vienmēr ir bijusi liela nozīme dziedātājas dzīvē. Artzvika dzied un rada melodijas kopš agras bērnības. 

17. Ar 17. kārtas numuru uzstāsies Slovēnijas pārstāvis Omārs Nabers (Omar Naber) ar dziesmu "On My Way". Omārs ar mūziku ir saistīts kopš 16 gadu vecuma, viņš komponē, spēlē ģitāru, basģitāru un klavieres. Pirms kāpšanas uz skatuves māksliniekam 10 minūtes patīk būt vienatnē. 

18. Kā pēdējie uzstāsies grupa "Triana Park" no Latvijas ar dziesmu "Line".

Turam īkšķus par savējiem, lai iekļūtu lielajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti