Rīta Panorāma

Grupa «Labvēlīgais Tips» aicina uz koncertiem Latvijas estrādēs

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu par Ekonomikas atveseļošanas fonda izveidi

Aicina sakārtot pastkastītes

Vairāk nekā 150 000 adresēm Latvijā nevar piegādāt pastu; aicina sakārtot pastkastītes

Latvijā vairāk nekā 150 tūkstošiem adrešu nav iespējams piegādāt pastu, jo īpašnieki nav parūpējušies par pastkastītes uzstādīšanu vai arī tās ir tik salauztas, ka pastnieki tādās neuzdrošinās atstāt sūtījumus. Latvijas pastniekiem, veicot savus darba pienākumus, ar šo problēmu nākas saskarties katru dienu. Tādēļ "Latvijas pasts" aicina iedzīvotājus sakārtot savas pastkastītes

Ilze Biedriņa strādā par pastnieci kādā no Rīgas mikrorajoniem. Ik dienu viņai jāpiegādā sūtījumi simtiem klientu. Tomēr daži no klientiem ir īpaši – salauztu vai neprakstisku pasta kastīšu dēļ pasta piegāde prasa lielu izveicību.

VAS “Latvijas pasts” pārstāve Gundega Vārpa stāstīja, ka uzņēmuma adrešu reģistrā ir vairāk nekā miljons adrešu, no kurām vairāk nekā 151 000 pastkastītes nepastāv vispār vai ir bojātas.  “Respektīvi tādas, kurās korespondences droša ievietošana ir riskanta. Sūtījumi var pazust, tiem var piekļūt trešās personas,” skaidroja Vārpa.

Šādos gadījumos pastnieks sūtījumu neatstās bojātā pastkastītē. “Es nesu uz pastu atpakaļ un pēc tam aicinājumu rakstu, lai viņš nāk pakaļ attiecīgajām lietām,” stāstīja pastniece Biedriņa.  

Vārpa atzina, ka pasts šādos gadījumos saskaras ar lielu ļaužu neapmierinātību, ja pastnieks, nevarēdams atstāt sūtījumu pastkastē, nav nogādājis to līdz dzīvoklim.

“Bet šādi sūtījumi ir jāpiegādā uz pastkastīti. Ir samaksāts par to, lai pastnieks piegādā uz pastkastīti, nevis, piemēram kāptu uz 5. stāvu un piegādātu rokās. Tas ir cits servisa līmenis. Sūtījuma piegāde dzīvesvietā un atdošana rokās maksā pilnīgi citu cenu,” uzsvēra Vārpa.

"Latvijas pasts" lūdz mājsaimniecības un juridiskās personas sakārtot savas pastkastītes. Izvēloties pastkastīti, jāpadomā arī par to, lai tā tiek uzstādīta pastniekam ērti pieejamā vietā un lai tā būtu gana liela – tā, lai tajā var ievietot ne vien vēstules, bet arī žurnālus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti