4. studija

Kā likumīgi atbrīvoties no cilvēkiem, kuri nolēmuši padzīvot jūsu dzīvoklī?

4. studija

Kā cīnīties ar autobraucējiem, kuri ignorē ceļazīmi «Dzīvojamā zona»?

Vai Krāsotāju ielā uzkrāsotā «privātā stāvvieta» ir likumīga?

Urbānais huligānisms Krāsotāju ielā – iedzīvotāji iekrāso sev «privātās stāvvietas»

Rīgā viena no lielākajām problēmām ir – kur novietot savu auto. It īpaši, ja dzīvo vietā, kur nav plašu pagalmu, bet iela vienmēr ir aizņemta visā garumā, un auto īpašniekiem gluži vai jācīnās par katru stāvvietu. Viena no tādām Rīgas ielām ir arī Krāsotāju iela, kur, kā saka vietējie – "praktiski nav iespējams noparkoties", tāpēc kāds uzņēmīgs iedzīvotājs izdomājis savdabīgu veidu, kā nodrošināt sev stāvvietu uz ielas visu laiku, pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija". Taču citi ar to nav mierā.

Par to, ka kāda nama iemītnieks uz ielas iezīmējis baltas svītras, kur novietot tikai savu auto, bet, ja to dara kāds cits, tad logā tiek ielikta zīmīte, ir sašutis Normunds. Viņš ir pilnīgi pārliecināts, ka baltās robežzīmes kāds uzkrāsojis patvaļīgi, nesaskaņojot ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, kas atbildīgs par stāvvietām.

Jau kuro reizi Normunds, kurš šad tad savu auto novieto, pārkāpjot iezīmētās līnijas, ir saņēmis brīdinājumu no nezināmas personas: "Lūdzu iespējami ātri pārvietojiet transporta līdzekli stāvēšanai atbilstīgi Ministru kabineta satiksmes noteikumu prasībām, tostarp ievērojot nepārtrauktu līniju, kas sadala transportlīdzekļu stāvvietu robežas".

Brīdinājumu zīmītes uzlicējs gan nav rēķinājies ar faktu, ka pašrocīgi, pēc savas gribas nemaz nedrīkst uz ielas vienkārši uzvilkt līnijas, lai pašam būtu ērtāk un visus pārējos varētu padzīt no šīs vietas.

"Šis tomēr būs urbānais huligānisms," atzina Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta biroja vadītājs Jānis Vaivods. 

"Izskatās, ka šeit ir uzdarbojušies vietējie iedzīvotāji un veikuši patvaļīgu un administratīvi sodāmu darbību – veikuši ceļu horizontālo apzīmējumu uzklāšanu neatbilstoši ceļu satiksmes organizācijas shēmai."

Arī pašvaldības policija konstatēja, ka šīs līnijas tomēr nav krāsojušas par Rīgas ielām atbildīgās personas.  

"Šeit ir redzams, ka ir patvaļīgi uzkrāsotas līnijas, un par to ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Bet tajā pašā laikā gan jāpiebilst, ka šeit ar līnijām nav izveidota kāda jauna stāvvieta vai kaut kas tamlīdzīgs, jo tur vispār automašīnas stāvēt drīkst," skaidroja Rīgas domes pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Var jau saprast uzņēmīgo "krāsotāju", jo, iespējams, kāds novieto automašīnu pretī vārtiem, tomēr iekrāsotās baltās līnijas aizņem vismaz vēl vienu vietu, kur kādam citam novietot savu auto ielā, kur jau tā ir problemātiski noparkoties. Turklāt – savu līniju "krāsotājs" cītīgi uzpasējot, lai neviens cits šeit neapstātos, un ar savu auto nemaz necenšas iebraukt pagalmā, kur rakstīts, ka pret vārtiem auto nedrīkst novietot. Uz telefona numuru, kas norādīts brīdinājuma zīmītē, neviens neatsaucās.

Pašvaldības policijas pārstāvis pieļāva domu, ka līniju uzkrāsotājs ir gribējis norādīt robežas, cik tālu drīkst novietot automašīnu, lai tā netraucētu iebraukšanai pa vārtiem.

"Bet jebkurā gadījumā patvaļīgi līnijas krāsot nedrīkst. Tur ikviens autovadītājs drīkst novietot savas automašīnas," uzsvēra Sadovskis.

Satiksmes departamentā sola, ka policija šo gadījumu izmeklēs un no personas, kas izveidojusi baltās līnijas, kas neatšķiras no citām iekrāsotām līnijām Rīgas ielās, tiks piedzīti zaudējumi.

Abas pašvaldības institūcijas brīdināja – pašiniciatīva situāciju neatrisinās, bet, ja tomēr ir vēlme redzēt savu auto zem loga pagalmā vai uz ielas – visu var sakārtot arī oficiāli.

"Attiecībā uz pagalmiem, tas ir zemes īpašnieka jautājums, kā viņš vēlas organizēt satiksmi savā īpašumā. Attiecībā uz ielas sarkanajām līnijām, tā ir publiski pieejama telpa, kas šobrīd ir nodota visiem iedzīvotājiem.

Ja kāds vēlas rezervēt vietu sev, tas norisinās caur procedūru, bet tas jau ir par maksu.

Mēs uzdodam "Rīgas satiksmes" kolēģiem izveidot šeit noteikta veida stāvvietu, bet šim iedzīvotājam par to ir jāmaksā," skaidroja Vaivods.  

Tikmēr mēs varam nedaudz paironizēt, ka Rīgā, Krāsotāju ielā, patiešām dzīvo krāsotāji, kuri sev par labu izkrāso stāvvietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti