4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kapsētu zagļi uzdarbojas: zog granīta apmales

Tukuma kapsētā garnadži piesavinās kapa granīta apmales

Nelāga zādzība pastrādāta Tukumā Ozoliņu kapos – tur garnadži pamanījušies piesavināties kapa granīta apmalītes. Nekas tāds iepriekš šajos kapos nav fiksēts, bet Rīgā gan zādzības kapos nav nekas svešs, vēsta LTV raidījuma "4.studija".

Tukumnieks Andris raidījumā stāstīja - vēl pirmdien, 15.augustā, kapos viss esot bijis vietā, bet pēc nepilnas nedēļas mazmeita atklājusi, ka no tuvinieku kapa pazudusi sarkanā granīta apmalīte, kas tur uzstādīta pirms trīs gadiem.

Apmalīte noņemta tik meistarīgi, ka nav cietuši ne apstādījumi, ne pati kapu kopiņa. Zaglis pēc paveiktā vēl paspējis ar grābekli nogrābt atstātās pēdas.

"Granīta apmali droši vien kāds profesionālāks cilvēks nozog. Kurš negrib nopirkt, kurš grib viegli nopelnīt naudu. Tā [apmale] nav smaga. Katrā ziņā viens cilvēks to nes, viens arī to uzstāda,” raidījumā sprieda Zigmārs, kurš uzstāda kapu apmales.

Andra ģimenē notikusī zādzība ir milzīgs pārdzīvojums, tāpēc uzreiz pēc notikušā vērsušies policijā, kur uzzinājuši, ka iepriekš šādas zādzības Tukuma pusē neesot fiksētas. Rīgā gan zādzības kapos nav nekas svešs.

"Diemžēl Rīgas kapos arī notiek zādzības. Nevarētu gan teikt, ka tās ir pārlieku bieži, bet šādi gadījumi ir fiksēti. Man liekas, ka pa pagājušo gadu ar iesniegumiem bija vērsušies astoņi cilvēki, bet tajā pašā laikā ļoti daudzi pa tiešo vērsušies policijā,” teica Rīgas kapsētu pārvaldes pārstāvis Gints Zēla.

Pēc viņa teiktā, Rīgas kapos visbiežāk zog aprīkojumu – apmales, kapu pieminekļus, kā arī stādus, piemēram, tūjas, arī ziedus. 

Jautāts, kā pasargāt savu tuvinieku kapavietas no garnadžu tvēriena, kapu apmaļu uzstādītājs Zigmārs rosina uz akmens gravēt burtus, jo garnadzis diezin vai zags tādu pieminekli. Tumsā gan burtus var nepamanīt. Kapakmeni mēdz arī iecementēt.

Rīgas kapsētu pārvaldes pārstāvis norāda, ka galvaspilsētas kapos drošību mēģina uzlabot, uzstādot novērošanas kameras.  Zādzību gadījumos tās palīdz noziegumus atklāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti