Ārpus Rīgas

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, iesaistot uzņēmējus, tiek uzlaboti studiju kursi

Ārpus Rīgas

Ludzas medicīnas centrs kļūs draudzīgāks cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

LLKC pārstāve Agnese Neimane-Jordane par 2019. gada makšķerēšanas kartēm, aplikāciju

Strādā pie jauniem makšķernieku karšu termiņiem

Lai gan diskusijas par izmaiņām makšķernieku karšu termiņos notiek jau ilgāku laiku, jaunās makšķernieku kartes nākamajam gadam pagaidām būs pieejamas tāpat kā iepriekš – vai nu visam kalendārajam gadam, vai nu trīs mēnešiem, bet darbs pie izmaiņām, lai ieviestu arī citu termiņu kartes, turpinās, Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane.

LLKC, kuram pirms diviem gadiem uzticēta makšķernieku karšu izplatīšana, arī tagad piedāvās tās iegādāties interneta vietnē “Makšķerēšanas karte” un arī 1000 tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Karte visam kalendārajam gadam maksā 14,23 eiro, bet trīs mēnešiem – 7,11 eiro.

LLKC pārstāve stāstīja, ka jau sākts darbs pie noteikumu izmaiņām kopā ar Zemkopības ministriju, “cerams, ka veiksies raiti, un nākamgad būs pieejamas kartes ar citiem termiņiem. Viņa gan atzina, ka pagaidām nevar nosaukt ne iespējamos termiņus, ne cenas.

Bet jau janvārī makšķerniekiem būs pieejama viedtālruņu aplikācija “Mana cope”, kurā varēs iegādāties makšķernieku kartes, un tā būs arī palīgs makšķerniekiem, jo tajā varēs uzzināt, vai izvēlēta makšķerēšanas vieta ir privātā vai publiska ūdenstilpne, vai nav nepieciešama papildu licence, un arī licenci varēs iegādāties aplikācija.  

Tāpat aplikācijā būs informācija par liegumiem un pieejamiem pakalpojumiem – labiekārtotām vietām un laivu ielaišanas vietām.

KONTEKSTS:

LLKC jau šī gada sākumā informēja, ka plāno nākotnē piedāvāt arī vienas vai trīs dienu makšķernieku kartes. Pašlaik ir iespējams iegādāties kartes gadam vai trīs mēnešiem, bet neatkarīgi no tā, vai karte pirkta janvārī vai gada nogalē, tā darbojas tikai kalendārā gada ietvaros, taču tās cena neatšķiras. Patērētāju aizsardzības centra iebildumus par to LLKC nav dzirdējis, bet no makšķerniekiem saņemti ierosinājumi ieviest kartes arī ar īsāku termiņu.

Aizvadītajā gadā kopumā pārdoti vairāk nekā 96 000 karšu.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti