4. studija

Atkritumi vai aktritumi: maisiņš ar pārsteigumu.

4. studija

(Zīmju valodā). Ceturtā studija. Trīnīšu ģimene nesaņem solīto. Atkritumi vai aktritumi

Kāpēc Dabiņu ģimene, kurā piedzima trīnīši, nesaņēma 15 000 eiro, kā solīts?

Šogad dzimušo trīnīšu ģimenei no solītā pabalsta kļūmes dēļ ietur 3 tūkstošus eiro

Janvāra beigās Rīgas Dzemdību namā nāca pasaulē šogad pirmie trīnīši – divi puikas un meitene. Šogad tika solīts, ka laimīgās Dabiņu ģimenes kontu Labklājības ministrija papildinās ar 15 000 eiro un nodoklis ieturēts netiks, taču pabalsta saņemšanas dienā ģimenei nācās piedzīvot vilšanos. Tiesa gan, bija notikusi kļūme, kas vēlāk atrisināta, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Pati ģimene no komentāriem kameras priekšā atteicās, sakot, ka pirmais šoks un vilšanās jau rimuši, turklāt situācija operatīvi atrisināta. Taču tiešām – Labklājības ministrija solīto 15 tūkstošu eiro vietā ieskaitījusi tikai 12 000, tātad no katra zīdaiņa "ieturēts" pa tūkstotim. Šis fakts mudinājis uzdot neērtus jautājumus, jo ministrija publiski bija solījusi, ka no šīs atbalsta summas nodoklis ieturēts netiks.

Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks raidījumam atzina: "Vispirms man jāatvainojas Dabiņu ģimenei par šo misēkli, bet jāsaka tā, ka darbinieks pieļāva cilvēcīgu kļūdu, jo līdz 2020. gadam šis pabalsts, kas tika maksāts trīnīšu piedzimšanas gadījumā, tika aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Cilvēks, tautas valodā sakot, "aizbrauca pa iebrauktām sliedēm" un izdarīja tā, ka šis iedzīvotāju ienākuma nodoklis tika piemērots."

Tagad misēklis jau ir novērsts un atlikusī nauda izmaksāta trīnīšu ģimenei.

"Mēs kā Labklājības ministrija, kā operators jeb kā administrētājs ļoti nopietni un ļoti rūpīgi turpmāk pieiesim, lai šādi misēkļi vairāk nerastos un tiktu pārskaitīta summa vienā reizē, pilnā apmērā," atzina ministrijā.

Kā "4. studija" noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā, ģimenēm nav jāuztraucas arī par citiem, piemēram, pašvaldību pabalstiem, kas tiek piešķirti, bērnam piedzimstot. No tiem nodoklis netiek ieturēts. Valsts atbalsta apmērs lielāka ģimenes pieauguma gadījumā valdības sēdēs tiks izskatīts individuālā kārtā un arī turpmāk, ģimenē ienākot trīnīšiem, tas nebūs mazāks par 15 tūkstošiem eiro, solīja ministrijā.

KONTEKSTS:

Rīgas Dzemdību namā 25. janvārī sagaidīti pirmie trīnīši – divi puikas un meitene. No 2001. gada 23 gadu laikā Rīgas Dzemdību namā trīnīši pasaulē nākuši 23 reizes.

Kopš 1993. gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, un pabalsta izmaksu nodrošina Labklājības ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti