Pēcpusdiena

Rīgas dome VARAM skaidro, kāpēc nebūtu jāatceļ pieņemtie pašvaldības nolikuma grozījumi

Pēcpusdiena

Konferencē spriež par būvniecību Baltijā

RTU studnetu pilsētiņā ieviesīs Zaļās Ķīpsalas konceptu

RTU piesaka videi draudzīgākas mācību vides konceptu «Zaļā Ķīpsala»

Lai mazinātu cilvēka ietekmi uz vidi un klimata pārmaiņām, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) līdz 2023.gadam savā studentu pilsētiņā plāno ieviest konceptu „Zaļā Ķīpsala". Šodien, Pasaules ūdens dienā, jauno ieceri prezentēs RTU Arhitektūras fakultātē.

Kā Latvijas Radio pastāstīja RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, studentu pilsētiņā jau pašlaik tiek īstenotas RTU zinātnieku izstrādātas zaļās tehnoloģijas, piemēram, siltā ūdens sagatavošanā izmanto enerģiju, kas iegūta no notekūdeņu siltuma. Nākamajos gados šādu pieeju attīstīs arvien plašāk. Viena no pirmajām aktivitātēm būs pakāpeniska atteikšanās no pudeļu ūdens lietošanas.

„Lai to panāktu, mēs Ķīpsalā esam uzstādījuši dispenserus – vietas, no kurām var uzpildīt dzeramo ūdeni savās pudelēs. Reklamēsim šo pieeju, ka cilvēks pakāpeniski atsakās, piemēram, no tā, ka, organizējot seminārus, viņi pērk pudeļu ūdeni. Tai vietā viņi uzpilda savus traukus un lieto krāna ūdeni. (..) Galvenā doma ir maksimāli iesaistīt studentus un zinātniekus, lai viņi sāk savā ikdienā izmantot zaļās domāšanas principus. Tas skar gan atkritumu recirkulāciju, gan enerģijas un ūdens izmantošanu, lai panāktu, ka Ķīpsalas [studentu pilsētiņa] darbojas atbilstoši ilgtspējības principiem. Mēs gribam šo koncepciju ieviest kā kultūru, nevis kā vienas dienas akciju. Vienkārši runājot, tā ir kultūra, kā cilvēkiem iemācīt dzīvot zaļi,” stāsta Juhna.

RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

Pasaules ūdens dienu tradicionāli atzīmē 22. martā. Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tā pirmo reizi visā pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt