4. studija

Uzmanieties no neizdarīgām firmām: ziema klāt, bet logi vēl nav gatavi!

4. studija

Kāpēc Rīgas autostāvvietās atgriežas būdiņas un skaidras naudas norēķini?

Kurš atbildīgs par simtiem tonnu nolietotu riepu kalniem?

Riepu kalni Rīgā – atļauto 30 tonnu vietā uzņēmums savā teritorijā jau glabā 1000 tonnu

Uzņēmuma “Riepu bloki” teritorijā Rīgā aug nolietoto riepu kalni – tur, Starta ielā 8, atrodas vairāk nekā 1000 tonnas nolietoto riepu, kaut pēc Vides dienesta izsniegtās atļaujas tur drīkstētu atrasties ne vairāk par 30 tonnām. Dienests uzņēmumu jau brīdinājis un aicinājis riepas izvest, bet raidījums “4.studija” pārliecinājās, ka tā vietā uzņēmums gatavs pieņemt vēl nolietotas riepas. 

LTV raidījuma “4.studija”  skatītājs ziņojis par adresi Rīgā, Starta ielā 8, kur riepas slejas debesīs.

Valsts vides dienesta pārvalde jau 21.oktobrī ir veikusi pārbaudi Starta ielā 8, un ir konstatējusi, ka teritorijā vienlaicīgi tiek uzglabāts vairāk nekā 1000 tonnu nolietoto automašīnu riepu, un uzņēmumam, kas tur darbojas - SIA „Riepu bloki” - ir izsniegta atļauja atkritumu apsaimniekošanai un tas drīkst vienlaicīgi tur uzglabāt ne vairāk kā 30 tonnas nolietoto automašīnu riepu, raidījumam pastāstīja VVD piesārņojuma kontroles daļas vecākā inspektore Evita Muižniece – Treija.

Pārkāpuma apmērs ir iespaidīgs, jo atļautais riepu daudzums ir pārsniegts vairāk nekā 30 reizes.

“Pārvalde ir uzdevusi līdz 14.novembrim iesniegt pasākumu plānu ar konkrētiem izpildes termiņiem, kādos SIA „Riepu bloki” novērsīs šos te pārkāpumus, tā, kā teritorija jāatbrīvo no riepām un tur nedrīkst būt uzglabātas vairāk par 30 tonnām, kā arī pārvalde uzdevusi rīkojumu nepieļaut riepu ievešanu teritorijā, kamēr esošā teritorija nav atbrīvota no riepām,” pastāstīja Vides dienesta pārstāve.

Šajā adresē redzams telefona numurs, uz kuru var zvanīt saistībā ar riepu nodošanu, uzzvanot uz šo numuru raidījums pārliecinājās, ka uzņēmums par spīti VVD rīkojumam turpina pieņemt riepas – kravas auto riepas – 40 eiro par tonnu.

Uzņēmuma pārstāvis atteicās raidījumam sniegt interviju.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka SIA «Riepu bloki» vienīgais dalībnieks ir SIA «Eko Alternatīva», kurā 51% pieder bijušajam Saeimas deputātam Aivaram Dronkam (Zaļo un zemnieku savienība).

Valsts vides dienests pieļauj, ka līdz 1.maijam šī teritorija tiks atbrīvota, bet, ja nē, tiks uzlikts sods un uzņēmuma darbība var tikt apturēta.

Savukārt riepas Latvijā var nodot 160 riepu pieņemšanas punktos, katras pašvaldības mājaslapā ir informācija, kur ir izvietoti šie riepu savākšanas punkti, norādīja VVD. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt