4. studija

Par drošu un mierīgu Jaungada nakti mūsu mājdzīvniekiem

4. studija

Brauca uz izsoli, iedzīvojās sodā

Eksperiments - nepilngadīgie cenšas nopirkt pirotehniku

Eksperiments: Veikalos nepilngadīgajiem atsaka pārdot pirotehniku

Lai arī tieši gadu mija ir pirotehnikas pārdevēju pļaujas laiks, tomēr nepilngadīgiem jauniešiem spridzekļus viņi nepārdod, liecina LTV raidījuma "4studija" eksperiments.

Likums nosaka, ka zemas un vidējas bīstamības līmeņa uguņošanas ierīces, kas paredzētas izmantošanai ārpus telpām, iegādāties drīkst personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

Lai pārbaudītu, vai tirgotāji ievēro šo likumu, "4. studija" lūdza divus jauniešus doties doties veikalu un pirkt pirotehniku. Abi jaunieši ir 17 gadus veci - Rūdis un Aleksandrs - un abi atzīst, ka šad tad pirotehniku izmanto.

Ikdienā viņiem neesot problēmu iegādāties pirotehniku.

"Aizej, vienkārši nopērc un neko neprasa," norāda Aleksandrs. "Ir bijis viens gadījums, kad nepārdod," stāsta Rūdis. Viņš piebilst, ka parasti pērk lielās raķetes, taču spridzināti arī mazie sīpoliņi.

Eksperiments norit pēc policijas instrukcijām un ar puišu vecāku atļauju.

Vispirms jaunieši iet kādā veikalā Turgeņeva ielā. Taču tur pirms norēķināšanās prasa parādīt dokumentus, lai pārliecinātos, ka puišiem ir vismaz 18 gadi. Tā kā viņiem ir 17 gadi, tad jāpaliek bez raķetēm.

Rīgas Centrāltirgū pirotehniku jau kādu laiku iegādāties vairs nevar, tādēļ jādodas uz "Latgalīti", kur, kā stāsta jaunieši, var iegādāties visu. Taču arī tur pārdevējs prasa dokumentus, un pirkums atkal nenotiek.

Arī trešajā no izvēlētajām vietām, kur it kā varētu iegādāties pirotehniku, jaunieši paliek tukšā.

Jau sākumā viņiem pasaka, ka veikals nestrādā, taču puiši pamana, ka veikalā atrodas kāds vīrietis, kas šodien jau redzēts Turgeņeva ielas veikalā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti