Panorāma

Vienmēr ar jums jau 64 gadus

Panorāma

A. Krasnogolova kandidatūru virza nākamajam termiņam

Aicina neaizmirst lietot atstarotājus

CSDD atgādina par atstarotājiem: Svarīgi tos lietot pareizi

Sākoties tumšajiem rudens vakariem, iedzīvotājus aicina lietot atstarotājus. Ceļu satiksmē piedalās teju ikviens, un atstarotāji jālieto gan gājējiem, gan riteņbraucējiem, gan arī vēcākiem jāatceras parūpēties par bērnu drošību.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Rolands Rumba atgādināja, ka jau šobrīd bez atstarotāja vai atstarojošās vestes pēc pulksten četriem vakarā uz neapgaismota ceļa labāk vispār nerādīties.

Taču diemžēl vēl joprojām šo prasību daudzi ignorēs. Pētījumi rāda, ja atstarotāja  vai vestes nav, gājējs autovadītājiem būs pamanāms, labākajā gadījumā, tikai 20 metru attālumā. Savukārt cilvēku ar atstarotāju šoferis varēs pamanīt jau pat 140 metru attālumā, atgādināja Rumba.

CSDD pārstāvis Rolands Rumba: Atgādinājums par atstarotājiem
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

“Ne mazāk svarīga ir arī pareiza atstarotāju lietošana, jo prakse rāda, ka bieži vien cilvēki to ieliekot kabatā vai labākajā gadījumā piesprauž kādā redzamā vietā, un šāds atstarotājs diemžēl savu funkciju vairs nepilda, tāpēc svarīgi, lai atstarotājs būtu redzams gan no priekšpuses, gan no muguras,” norādīja CSDD pārstāvis.

Tāpat nedrīkst aizmirst par bērniem, un ir svarīga vecāku loma - viņiem jāparūpējas, lai viņu atvases ceļā uz skolu vai dārziņu neaizmirstu lietot atstarotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti