4. studija

Kāpēc, mainot skolu, vācu valodas vietā jāsāk mācīties krievu valoda?

4. studija

Ceturtā studija

Vai Gaismas pils kļūs tumša un apmeklētājiem slēgta?

Arī Gaismas pils taupa elektrību un saīsina darba laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Elektroenerģijas cenas ir ietekmējušas visus, tostarp arī lielus uzņēmumus un iestādes. Kāds strādājošs students ir neizpratnē par ierobežoto Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darba laiku, kas neļauj viņam rakstīt maģistra darbu tad, kad viņam tas ir ērti, stāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija". 

"Esmu neizpratnē par Nacionālās bibliotēkas darba laiku!" vēstulē raidījumam rakstīja strādājošais students. "Šobrīd jāraksta maģistra darbs, paralēli arī strādāju, taču bibliotēka piedāvā ļoti ierobežotu darba laiku lasītavai un pētniecībai. Tā tiek atvērta tikai plkst. 11 un aizvērta jau 19, trīs dienas nedēļā ir ciet pavisam!

Turklāt tad, kad bibliotēkai būtu jābūt vaļā, tajā norisinās kaut kādi diplomātiskie pasākumi! Ko man dod tas, ka pirmdienās un otrdienās ir pieejami attālinātie pakalpojumi?

Vai viņi man pa telefonu nolasīs kādu no grāmatas nodaļām?"

Bibliotēka nevis pielāgojas cilvēku vajadzībām, bet cilvēkiem ir jāpielāgojas bibliotēkas darba laikam, kas, pēc studenta un pētnieku domām, ir vairāk nepieejams, nekā pieejams. Kādēļ šāds neparocīgs darba laiks? Un kur tagad smelties zināšanas?

"Iepriekš mums bija vasaras darba laiks, kā parasti, jo katru gadu mums ir vasaras darba laiks," darba laika izmaiņas skaidroja LNB Saimniecības departamenta direktors Juris Ģiedris. "Sākumā mēs bijām plānojuši, ka mēs turpināsim tāpat arī rudenī, bet, ņemot vērā to, ka ir ārkārtēji pieaugušas  elektroenerģijas cenas un siltums, tad nebija cita varianta, kā slēgt tās pirmdienas, otrdienas pilnībā ciet un nodrošināt pakalpojumus apmeklētājiem tā."

Taču – šāds lēmums nelabvēlīgi ietekmē visus studentus, pētniekus un citus zinātkārus ļaudis.

"Universitātes Studentu apvienība pie mums vērsās ar vēstuli – kāpēc mums ir tādi darba laiki un vai mēs turpināsim tāpat strādāt. Redzam, ka viņi [Latvijas Universitāte] nāca ar savu paziņojumu, ka aiziet, ja es pareizi saprotu, pilnīgi attālināti sakarā ar enerģijas cenām," uzsvēra Ģiedris. "Darba laiku pašlaik nav plānots mainīt, plānojam, ka tas varētu palikt tāds, kāds tas tagad ir."

Tomēr arī dienās, kad bibliotēkai būtu jābūt vaļā, tā tomēr ir ciet, jo tajā tiek rīkoti pasākumi, tostarp, diplomātiski.

"Bibliotēkā valstiskas nozīmes pasākumi notiek vismaz vienu reizi gadā," skaidroja LNB Komunikācijas departamenta direktore Ieva Gundare. "Tas jau tā ir, kopš bibliotēka tika uzcelta. Varētu pat teikt, ka valsts ir noskatījusi mūs kā brīnišķīgu, neitrālu, reprezentablu vietu, kurā sapulcināt viesus, kuriem ir nepieciešams paaugstināts drošības līmenis, ko nenosakām mēs, bet ko nosaka dažādi drošības dienesti."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti