Rīta Panorāma

Turcijas pilsētā Edirnē notiek lavandu festivāls

Rīta Panorāma

Izraēlā atkal būs ārkārtas vēlēšanas

Aicina sakārtot pastkastītes

Aicina sakārtot pastkastītes. Kādām tām jābūt

VAS “Latvijas Pasts” reģistrējis aptuveni 170 000 adrešu, kurās vai nu nav uzstādītas pastkastītes, vai arī tās ir neatbilstošas pasta sūtījumu piegādei. Iedzīvotāji tiek aicināti pastkastītes sakārtot tā, lai tajā var piegādāt sūtījumus.

Pastnieks Eduards Paļšins ik dienu kopā ar savu kolēģi piegādā vēstules, avīzes, žurnālus un citus pasta sūtījumus Rīgā, Dārziņu apkaimē. Tomēr ikdienas darbā viņam nereti nākas saskarties ar vārda tiešākajā nozīmē interesantām pastkastītēm, kurās reizēm sūtījumu pat nav iespējams atstāt. Tā vietā pastnieks ievieto informāciju par pastkastītes neatbilstību Ministru kabineta noteikumiem un aicinājumu to sakārtot.  Vēl kādas mājas saimnieks nav padomājis, ka augumā īsāks pastnieks viņam sūtījumu varētu tā arī nepiegādāt.

“Šajā teritorijā redzams, ka klients novietojis savu pastkastīti aiz žoga. Ļoti bieži ir grūtības piegādāt klientam, jo pastkastīte novietota neērtā vietā un ne pēc noteikumiem,” skaidroja Paļšins.

Pastnieks aicināja cilvēkus sakārtot savas pastkastītes un stāsta, kādām tām ir jābūt, lai pastnieks varētu piegādāt sūtījumus:

“Galvenais, lai pastkastīte nebūtu bojāta, lai to varētu aizslēgt, lai tā atrastos pieņemamā augstumā, aptuveni 1,65 metri, un lai tā būtu pieejamā un redzamā vietā.”

Pastkastītei jābūt arī tik lielai, lai tajā varētu ievietot A4 formāta lapu, un tai ir jābūt aizsargātai no nokrišņu iekļūšanas. Iedzīvotājiem arī jāpadomā par saviem mājdzīvniekiem, lai tie netraucētu pastnieku viņa ikdienas darbā.

“Ir bijuši gadījumi, kad suņi ir agresīvi. Reizēm suņi staigā ārpus teritorijas. Netiek padomāts, ka pastnieks varētu staigāt garām teritorijai. Suns, protams, sāk aizsargāt teritoriju. Var gadīties visādas traumas,” norādīja pastnieks.

VAS “Latvijas pasts” pārstāve Gundega Vārpa stāstīja, ka pagājušajā nedēļā šogad trešo reizi tika sakosts pastnieks: “Ir dažādi mīti un teorijas, kāpēc suņiem patīk vai nepatīk pastnieki, bet fakts ir tāds – pat, ja saimnieks domā, ka mājas mīlulis ir ļoti mīļš un nekad nevienam neuzbruks, mēs lūdzam piegādes laikā, kad nāk pastnieks, suni pieskatīt un neļaut nonākt saskarsmē ar pastnieku, jo dzīvnieku uzvedība ir neprognozējama.”

Latvijas Pasta adrešu reģistrā ir vairāk nekā viens miljons adrešu. No tām aptuveni 17 000 gadījumu pastkastītes ir neatbilstošas vai tehniski bojātas. Savukārt vēl 155 000 gadījumu māja vai dzīvoklis ir, bet pastkastītes nav. Lai gan šī problēma galvenokārt izplatīta pilsētās, problēmas ar pastkastītēm bieži konstatētas arī juridisko personu un pat valsts iestāžu ēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt