Liepājas Dabas māja ar izglītojošām bezmaksas aktivitātēm svinēs 3 gadu jubileju

27. augustā apritēs trīs gadi, kopš Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas mājā veido izglītojošu saturu ar interaktīvu instalāciju iesaisti skolēniem, pedagogiem, pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem. 25. augustā no plkst. 15.00 līdz 24.00 Dabas māja aicina atzīmēt svētkus, iesaistoties svētku pasākuma programmas bezmaksas aktivitātēs.

Pasākuma programma sastāv no divām daļām. Pirmā daļa norisināsies no plkst.15.00 līdz 19.00:

● 15.00 – 19.00 – Izglītojoši praktiskas aktivitātes Dabas mājā un tās apkārtnē par zālājiem, mitrājiem, Liepājas ezeru un kukaiņu pasauli. Īpaši izceļama ir paralēlā aktivitāte – Dabas aizsardzības pārvaldes mobilās dabas klases saturs darbnīcu un dabas izglītības spēļu formātā par dažādām ekosistēmām – meži, saldūdeņi, jūras piekraste, zālāji un purvi.

● 15.00 – 16.00 – Āra vides radošā darbnīca, kuras laikā varēs izgatavot mūzikas instrumentu, kura skaņa atgādina siseņu sisināšanu, siseņu un bišu dūkšanu, kā arī oda sīkšanu. Darbnīcā no veidošanas masas varēs izgatavot kukaiņu medaļu.

● 16.00 – 18.00 – Dabas māja atvērta apmeklētājiem.

● 18.00 – 19.00 – Kukaiņu iepazīšanas meistarklase entomologa Nikolaja Savenkova vadībā. Meistarklases laikā iepazīs dažādus kukaiņu ķeršanas rīkus, entomologa ikdienas darbu, kā arī varēs gūt ieskatu kukaiņu kolekcijas veidošanas aizkulisēs. Piemērotu laikapstākļu gadījumā meistarklases dalībnieki kopā ar entomologu iepazīs Zirgu salas teritorijā mītošos kukaiņus.

Meistarklasē ir ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Reģistrēties iespējams šeit.

Pasākuma otrā daļa īpaši interesanta šķitīs dabas un vides pētniecībā patiesi aizrautajiem, iesaistoties vēl līdz šim nebijušā Zirgu salas teritorijas aktivitātē:

● 21.00 – 24.00 – Kukaiņu gaismošana entomologa Nikolaja Savenkova vadībā. "Augusta mēneša pievakarē var novērot un iepazīt tikai tos kukaiņus, kuri pievilināti ar gaismu un kuri dienas gaismā nereti nemaz nav sastopami savas nakts dzīvesveida dēļ," atklāj vides eksperte Sniedze Više.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti