Dienas ziņas

Zirgaudzētājiem trūkst siena

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvada mācības slīcēju glābšanā

Visbiežāk cilvēks noslīkst klusumā. Glābēji aicina krīzes situācijā kliegt pēc palīdzības

Teju katru otro dienu glābēji saņem izsaukumus, lai glābtu slīkstošu cilvēku. Šogad noslīkuši jau 72 cilvēki. Mediķi norāda, ka šajā vasarā biežāk jābrauc reanimēt izglābtos vai konstatēt nāvi. Savukārt glābēji secina, ka visbiežāk cilvēks noslīkst klusumā, – izmisumā un bezspēkā, tāpēc bīstamajās situācijas glābēji iesaka kliegt, lai pievērstu apkārtējo uzmanību un viņi varētu izsaukt palīdzību.

Glābēji kārtējo reizi norāda – ir jāizvērtē, kā sniegt palīdzību, noteikti ir jāizvairās no tieša kontakta ar slīcēju. "Principā vienādas svara kategorijas pieaugušajiem – viennozīmīgi viņš jūs saķers, lēks virsū, iznākums var būt letāls abiem diviem," brīdināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Daugavpils 1. daļas vada komandieris Guntars Balodis. 

Slīkstošajam ir jāpadod kāds priekšmets, jebkas – koka zars, pat plastmasas pudele.

Vissvarīgākais ir ātri izsaukt glābējus, diemžēl praksē novērots, ka ne vienmēr tas tiek izdarīts.

"Cilvēkiem jāzina, kā izsaukt ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tas ir vienotais tālruņa numurs 112, diemžēl ne visi to zina," pauda Balodis.

Lielākoties izsaukumos, kas saistīti ar drošību uz ūdens, nākas secināt , ka lielāko daļu nelaimju varēja novērst, ja vien būtu ievēroti elementāri drošības pasākumi.

"Ja bērnam ir piepūšamais riņķis, uzroči vai kaut kāds piepūšamais matracis, tas nenozīmē, ka bērns ir drošībā. Nē, šie nav glābšanas līdzekļi, un viņi nepasargās bērnu no slīkšanas.

Vienīgais drošais glābšanas līdzeklis ir glābšanas veste," uzsvēra VUGD pārstāvis.

Ja notiek nelaime un netiekat ārā no ūdens paša spēkiem, tad glābējiem ir padoms.

"Ir jākliedz. Nu, ja ir kaut kādi spēki, vismaz ir jākliedz fiziski, tāpēc, piemēram, ja es tevi neredzēšu, tās rokas arī nepamanīšu, bet, ja arī es neskatos, ja es kaut ko dzirdēšu, tad varbūt pagriezīšu galvu," skaidroja VUGD Latgales RB Daugavpils 1. daļas ugunsdzēsējs un glābējs Vitālijs Gorhovs.

Diemžēl prakse rāda, ka cilvēks noslīkst klusumā – izmisumā un bezspēkā, viņš nespēj ne pakliegt, ne padot zīmes ar rokām.

Uz skaudro statistiku norāda arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, kurā informēja, ka šajā peldsezonā – maijā, jūnijā – izsaukumu uz slīkšanu ir mazāk, taču, salīdzinot ar 2022.gada maiju, jūniju, mediķiem vairāk nākas konstatēt nāvi vai veikt reanimācijas pasākumus.

Šogad jau 72 cilvēki dzīvību zaudējuši noslīkstot. Pērn visa gada laikā noslīka 94 cilvēki, un vasara ir tikai pusē, tāpēc pastāv bažas, ka šī statistika varētu pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti