Līgatnes papīrfabrikā notiks harmoniska dzīvesstila festivāls

Sestdien, 12. augustā, vēsturiskā Līgatnes papīrfabrikā notiks "Papīrfabrikas festivāls". Pasākums, kas paredzēts visai ģimenei, notiks jau otro gadu, un ieeja tajā ir bez maksas, informēja rīkotāji.

Festivālu rīko Līgatnes papīrfabrika, atbalsta Cēsu novada pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Rīkotāji norādīja, ka tajā būs iespēja piedalīties vairāk nekā 20 dažādās ar mākslu, mūziku, dabu un pašizaugsmi saistītās radošajās darbnīcās un praksēs, klausīties un piedalīties diskusijās, baudīt kosmisku dabas skaņu un meditatīvus koncertus, ko sniegs Uģis Prauliņš ar grupu, Gints Smukais un citas mūziķu apvienības. 

Tāpat ikviens aicināts izgaršot lēni gatavotu ēdienu, kas radīts no vietējo mājražotāju produkcijas, kā arī piedalīties unikāla koncepta pop-up restorānā "Garā galda svinības", ko rīko šefpavārs Ēriks Dreibants un restorāns "Pavāru māja".

Festivāls pērn.
Festivāls pērn.

Festivālu bagātinās arī 70 mājražotāju un bioloģisko saimniecību tirgus, ekskursijas pa papīrfabriku un bijušo strādnieku dzīvokli, izglābto grāmatu bibliotēka, mākslas izstādes, akvarelistu plenērs un daudz citas aktivitātes, kas ļaus satikt līdzīgi domājošos un arī pašiem sevi. Festivāla aktivitātes notiks no pulksten 11 līdz 22.

Līgatnes papīrfabrika savulaik bija visvecākais rūpniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojies gandrīz bez pārtraukuma. No 1815. līdz pat 2014. gadam Līgatnes papīrfabrikā notika papīra ražošana – sākotnēji ar rokām, vēlāk rūpnieciski.

Papīrfabrikai apkārt strauji sāka veidoties papīrfabrikas ciemats, lai nodrošinātu darbiniekiem vislabākos apstākļus – skola, kultūras nams, dzīvokļi, dzemdību nams, ambulance. Tas viss apskatāms joprojām, tāpēc Līgatne kā magnēts pievelk gan dabas, gan kultūrvēsturiskā mantojuma dēļ.

Pasākuma afiša.
Pasākuma afiša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti