Kā labāk dzīvot

Dezinfekcijas līdzekļi rokām: ieteikumi to pareizai lietošanai

Kā labāk dzīvot

Minimālais pārtikas grozs: zinātnieki piedāvā pārtikas kartes ēdienu pagatavošanai

Stādu iegāde: labāk doties uz dārzniecību, nevis sūtīt stādus ar pakomātu

Stādu saņemšana pakomātā: ar kādiem riskiem jārēķinās

Ārkārtējās situācijas ierobežojumi mainījuši arī dārznieku paradumus. Ierasto dārzniecību apmeklējumu klātienē nereti aizstāj stādu iegāde attālināti, saņemot pirkumus ar pakomāta starpniecību. Šāda iepirkšanās ir fiziski droša, taču attālināta iegāde var ietekmēt augu kvalitāti, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja “Aldermaņa dārzniecības” direktore Vija Rožukalne.

ĪSUMĀ:

Kā vienu no būtiskākajiem riskiem dārzniece Rožukalne norādīja ziedēšanas palēninājumu vai pat ziepumpura bojāeju, ko var izraisīt ziedēšanai sagatavota auga novietošana tumsā. “Vedot uz izstādi pelargonijas, pēc tam kādu laiku nākas tās atkopt. Kad pelargonijas divas trīs dienas ir pavadījušas tumsā,  tās pēc tam ilgi nezied,” personīgajā pieredzē dalījās dārzniece.

Pelargonija.

Rožukalne arī uzsvēra, ka ilgstošas sūtīšanas rezultātā iespējama visa auga bojāeja. “Ne visi dārzkopji iztēlojas, kas notiek, kad stādi tiek pakoti kastēs un četras piecas dienas tumsā ceļo pa pastiem,” stāstīja Rožukalne, piebilstot, ka īpaši tas attiecināms uz viengadīgajiem augiem, kas ir ļoti jūtīgi.

Arī sūtot krūmu vai koku stādus, iespējams kaitēt augam. Rožukalne vērsa uzmanību uz to, ka pēc ilgstošas pārvadāšanas var rasties problēmas ar ieaugšanu. "Ja kailsakni pat ļoti labi iepako, bet vienu vai divas dienas tā ceļo apkārt, kokam tas nav labi – būs problēmas ar ieaugšanu," uzsvēra Rožukalne. Dārzniece mudināja ar tirgotājiem sazināties pirms stādu pirkšanas un skaidri atrunāt, kā notiks piegāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti