Kā labāk dzīvot

Videi draudzīga lielā pavasara tīrīšana: eksperti aicina domāt par sadzīves ķīmijas izvēli

Kā labāk dzīvot

Kā saglabāt optimismu šajā nenoteiktības laikā. Biedrība "ParSirdi.lv" aicina uz sarunu

Ēku atbilstība būvniecības normatīvu prasībām: vai iestiklotās lodžijas nāksies likvidēt?

Šovasar Rīgas būvvalde sāks apsekot ēku fasādes un iestiklotās lodžijas

Rīgas pilsētas būvvalde iecerējusi no šī gada 1. jūlija apsekot ēku fasādes gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs. Plānots no ielas puses novērtēt logu montāžu, elementus pie ēku fasādēm, kā arī aizstiklotos balkonus un lodžijas, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” informēja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Viņš pieļāva, ka vēsturiskajā centrā un apkaimēs problemātika varētu atšķirties. Vēsturiskajā centrā vairāk varētu konstatēt neatbilstošas logu montāžas, mikrorajonos – prettiesiski aizstiklotas lodžijas, neatbilstoši uzstādītus satelīta šķīvjus un kondicionēšanas sistēmas.

Režģi nav atļauti ne uz logiem, ne lodžijām, jo tas ir pret ugunsdrošības noteikumiem, sacīja Butāns. Gadījumos, kad konstatēs šādu pārkāpumu, uzdos to novērst.

Apsekošanas laikā pievērsīs uzmanību arī aizstiklotajām lodžijām. “Jāsaprot, vai lodžija ir iestiklota patvaļīgi, bez būvniecības dokumentācijas vai tomēr tiesiski,” sacīja Edgars, minot, ka, iespējams, daļa no iedzīvotājiem to mantojuši vai arī lodžiju iestiklošana veikta sen, piemēram, padomju laikā.

Ja vien to var pierādīt vai inspektors pēc materiāla nolietojuma var secināt, ka lodžijas aizstiklošana veikta padomju laikos, tad šāda tipa būvniecības tiesiskumu nepārvērtē, pat ja nav atbilstošo dokumentu. Šādos gadījumos, ja vien tā ir tehniski labā stāvoklī, to neliks demontēt vai saskaņot.

“Protams, no vienas puses varētu būt tāda situācija, ka lodžija ir tiesiska, no otras puses mēs varbūt redzam, ka lodžijas tehniskais stāvoklis nav tāds, kas ir savienojams ar lodžijas drošu ekspluatāciju, piemēram, ir nolietojušies koka rāmji, arī stiklojums varbūt ir vietām izbiris, tad gan mēs varam uzdot dzīvokļa īpašniekam novērst bīstamību,” komentēja Butāns.

Tiek pievērsta uzmanība tam, lai ēku vizuālais kopskats būtu harmonisks, minēja būvvaldes pārstāvis: “Tagad ir prakse, ka, lai aizstiklotu lodžiju, jāizstrādā vienota aizstiklošanas skice visai ēkas fasādei. Mēs diezgan regulāri saņemam šādas skices, cilvēki tās saskaņo un pēc tam tiesiski veic lodžiju aizstiklošanu.”

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis pauda, ka primārais mērķis nav sodīt: “Varu droši pateikt, arī tajos gadījumos, kad konstatēsim vienu otru nepilnību, protams, dosim dzīvokļa īpašniekam samērīgu termiņu, kurā būs iespēja šo pārkāpumu novērst.” Tikai gadījumos, kad būvvaldes prasības tiks ignorētas, apsvērs soda piemērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt