No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 30.08.2021.

No pamatiem līdz jumtam

No pamatiem līdz jumtam 13.09.2021.

No pamatiem līdz jumtam 06.09.2021.

Kā ēkas pamatiem izveidot spēcīgu betona «kažoku»? Skaidro būvinženieris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ēkas pamatus var labot, apvelkot tos ar nerūsējošā tērauda sietu, apsmidzinot ar cementa un lateksa emulsiju, bet pēc tam to apmetot ar javu, Latvijas Radio 2 skaidroja sertificēts būvinženieris, inženierzinātņu doktors Juris Biršs.

No pamatiem līdz jumtam

Latvijas Radio 2 raidījumā  "No pamatiem līdz jumtam"  tehnisko zinātņu doktors, būveksperts Juris Biršs katru nedēļu sniedz padomus un atbild uz klausītāju jautājumiem par būvniecību, celtniecību un remontdarbiem.

Uzdodiet savu jautājumu, rakstot uz e-pastu [email protected] vai iesūtot to Latvijas Radio 2 mājaslapā!

Ēterā raidījums dzirdams pirmdienās no pulksten 19.05 līdz 19.35, savukārt  arhīvā to var noklausīties jebkurā laikā.

Klausītājs Arnis jautāja par ēkas pamatiem: "Atsedzām pamatus ar domu tos siltināt un pārliecināties par to kvalitāti. Māja celta ap 1960. gadu. Pamatos guldīti dolomīta akmeņi. Pētot atsegtos pamatus, rodas sajūta, ka tie sastāv no saliktiem akmeņiem ar vāju betona „kažoku”. Tos bez piepūles var atdalīt, starpas ir piedzītas ar dubļiem. Dubļus var izskalot, bet ko darīt tālāk? Kā piepildīt izskalotās starpas starp akmeņiem un sastiprināt tos? Vai šāds pamats ir labojams?"

Juris Biršs skaidroja, ka pirmais, kas būtu jāizdara – jāiegādājas nerūsējoša tērauda siets, apmēram 20x30 mm rūtīm, un viss pamats jāapvelk ar sietu, to nostiprinot, ieurbjot dolomītā. Līdz ar sietu pamats iegūs precīzu formu. 

Kad tas paveikts, jāveido grunts sastāvs – maisījumu veido no cementa un lateksa emulsijas maisījuma attiecībā 2 pret 1. Šo sastāvu var smidzināt uz nostiprinātā tērauda sieta, akmeņiem un betona, pēc tam to izlīdzinot ar javu, pievienojot tai lateksa emulsiju. Tad viss pamats iegūs stabilu un ļoti spēcīgu "kažoku". Ar to pietiks, lai ēka nostāvētu vēl 60 gadus.

 

"No pamatiem līdz jumtam"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti