Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kā labāk dzīvot

Zivjaudzēšana Latvijā un nozares attīstības iespējas

Kā labāk dzīvot

Pirkt un tērēt vai ietaupīt un krāt?

Dārza darbi vasaras otrajā pusē, rūpējoties par ražu un arī domājot par ziemu

Dārzkope: Piedzīvotā sausuma dēļ zemenes šogad jāstāda vēlāk

Ņemot vērā šovasar piedzīvoto karstumu, ar zemeņu stādīšanu šogad nācies nogaidīt – lielā sausuma dēļ tās nedzina stīgas un neapsakņojās, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” stāstīja Jāņa Aldermaņa dārzniecības direktore, bioloģijas zinātņu doktore Vija Rožukalne.

Šogad zemenes nebija ieteicams stādīt tā, kā rakstīts vecās grāmatās – no 20. jūlija, stāstīja Rožukalne. Arī audzētāji stādus nevarēja piedāvāt tik savlaicīgi kā citus gadus, jo sausuma dēļ tie nebija paguvuši apsakņoties.

Rožukalne ieteica, ka labs variants ir iegādāties zemeņu stādus podiņā, kur tie jau ir apskaņoti.  

Ja iegādātajiem stādiem izvēlas vietu līdzās kokiem, jāizmanto hidrotekstils arī dobes iekšpusē. Šāds risinājums zemenēm paredzēto augsni pasargās no tā, ka lielie koki “izpumpē” visas barības vielas, skaidroja Rožukalne.

Dārzkope dalījās pieredzē ar kādas zemeņu dobes pārveidošanu nesen. Dobe līdzās ceriņiem un kļavām bija izveidota pirms pieciem gadiem – bedre bija piepildīta ar melnzemi un organisko mēslojumu, pārsegta ar hidrotekstilu, pēc tam tajā izgrieza caurumus, kurā iestādīja zemeņu stādus. Taču, tā kā hidrotekstils bija klāts tikai no virspuses, piecu gadu laikā auglīgā augsne bija pārvērtusies par neauglīgām smiltīm, kas pilnas ar ceriņu un kļavu saknēm. Šis piemērs rāda, ka hidrotekstilu ir svarīgi klāt arī iekšā zemē, ne tikai pāri dobei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti