FOTO. Digitālā taka ved gar 23 Rīgas krāšņākajām vasaras dobēm

Uzņēmums SIA "Rīgas meži" izveidojis digitālo taku, kas ved gar 23 "Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" veidotajiem un aprūpētajiem apstādījumiem galvaspilsētas centrā, Pārdaugavā, Mežaparkā, Teikā un Ziemeļblāzmas parkā, informēja uzņēmumā.

Maršruts, īss apraksts par katru vietu un foto pieejami šeit.

Uzņēmumā "Rīgas meži" norādīja, ka apstādījumi ienes pilsētvidē lielāku bioloģisko daudzveidību, turklāt ar katru gadu tie kļūst ilgtspējīgāki – tiek pārskatīti dobju iekārtošanas koncepti, lielāks vasaras ziedu krāšņums ir vietās, kuras ir cilvēku apmeklētākas, savukārt citviet vairāk tiek stādītas ziemcietes. 

Lielākā daļa šī gada vasaras puķu dobju un stādījumu veltīti Dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadskārtai, tādēļ tajos iekļauti latviski simboli, tautiski raksti un motīvi. Piemēram, Vērmanes dārza apaļā dobe pašā pilsētas centrā veidota, iedvesmojoties no suitu dižās saktas, bet dobe Esplanādē, netālu no Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojuma, atspoguļo Rīgas tautisko brunču krāsas un rakstus.

Savukārt patriotisms un valstiskā piederība jau vairāku gadu garumā ietverta dobēs pie Brīvības pieminekļa, Rīgas pils un Neatkarības laukumā, norādīja uzņēmumā. Tajās dominē Latvijas karoga krāsas, akcentējot šo vietu nozīmību valsts vēsturē un mūsdienās.

"Kā jauns, ilgtspējīgs un krāšņs risinājums ir Kronvalda parkā no jauna izveidotā puķu dobe – glezna, kuras dizainu radījusi māksliniece Elita Patmalniece. Viena no viņas gleznām šogad ir pārtapusi krāšņā vasaras puķu stādījumā. Šī ir jaunākā un viena no lielākajām vasaras puķu dobēm Rīgā – tajā ir visvairāk ziedaugu, teju 5000," norādīja uzņēmumā.

Dobes plānojusi un ziedus stādījumiem piemeklējusi "Rīgas mežu" ainavu arhitekte Ligita Tomiņa, bet dabā tos veidojuši "Rīgas mežu" daļas "Dārzi un parki" dārznieki un darbinieki. 

Vasaras puķu dobes savu pilnbriedu sasniedz jūlija otrajā pusē un augustā. Šajā laikā ierasti notiek arī "Rīgas mežu" Vasaras puķu dobju parāde, kuras izskaņā tiek godināti skaistāko dobju autori un kopēji. Šogad parādē pirmo reizi sacensībās par skaistākajām dobēm katrā pašvaldībā sacentīsies visu triju Baltijas valstu galvaspilsētu – Rīgas, Tallinas un Viļņas – stādījumi. Arī žūrijā būs eksperti no visām trim Baltijas valstīm. Vasaras puķu dobju parāde plānota augusta pirmajā nedēļā.

"Rīgas mežu" veidotajos vasaras apstādījumos šogad iedēstīti gandrīz 50 tūkstoši ziedaugu, atklājot vairāk nekā 200 dažādu šķirņu. Dominējošie augi ir tumši sarkanā Jaungvinejas balzamīne, baltā Jaungvinejas balzamīne un dzeltenā zemā samtene. 

Šogad vasaras stādījumos ir arī vairākas līdz šim neizmantotas augu šķirnes – žākļziedu laurencija, šaurziedu laimiņš, estragona samtene, krūmveida argirantēma un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti