Dienas ziņas

Rēzeknē vienuviet būs atskurbtuve un nakts patversme

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pedagogu paaudžu maiņa

Zemgales vidusskolas jaunais sporta skolotājs Reinis: Pedagogam jābūt radošam, jāmāk izmantot viss

Tukuma novada Zemgales vidusskolā ir sākusies pedagogu paaudžu maiņa. Skolotāju vidējais vecums vien nedaudz pārsniedz četrdesmit gadu slieksni. Viens no jaunākajiem ir sporta skolotājs Reinis, kurš skolā strādā otro gadu un atzīst, ka pedagogam ir jābūt radošam un stundās jāmāk izmantot viss.

Pēdējos gados nereti tiek akcentēts, ka skolās trūkst jaunu pedagogu. Veiktie pētījumi apliecina, ka augstskolas pedagogus sagatavo pietiekamā skaitā, bet dažādu faktoru dēļ līdz skolai viņi nenonāk.

Sporta stundās Zemgales vidusskolā malā sēdētāju praktiski nav, jo tās ir daudzveidīgas, dinamiskas, un bērniem tas patīk. Skolotājs Reinis, kurš jau septītajā klasē zinājis, ka kļūs par sporta skolotāju, teic, ka arī šajā mācību priekšmetā ir noteiktie standarti, bet tie jāizpilda tā, lai skolēni jau no mazotnes iemīlētu  fiziskās aktivitātes.

"Ja viņiem tagad iepatiksies skriešana, lekšana, tad tālāk viņi attiecīgi iesaistīsies sporta veidos, ko būs izvēlējušies - futbols, florbols, vieglatlētika un tā tālāk.

Sports mazajās klasēs ir ļoti, ļoti svarīgs. Jābūt radošam skolotājam, jāmāk izmantot visu. Mēs sadarbojamies ar mājturības skolotāju. Viņš reizēm izveido vai citreiz skolēni izveido kaut ko no koka, lai tās stundas būtu interesantākas," teica Reinis.

Reinis ir viens no sešiem Zemgales vidusskolas absolventiem, kurš savā skolā atgriezies jau kā pedagogs. Tomēr noturēt jaunos un talantīgos,  īpaši vīriešus, neesot viegli. Un pie vainas ir ne tikai atalgojums. Jāmeklē dzīvesvieta, un arī studiju kredītu valsts dzēš nelabprāt.

"Arī skolotājs Reinis gaida. Mēs jau otro gadu sniedzam ziņas par kredīta dzēšanu.

No valsts puses tāda iespēja it kā tiek dota, bet jau otrais gads, kad viņam tiek atteikts, un iemesls ir nepietiekama darba pieredze.

Tad ir jautājums, kad tad būs tā pieredze? Tad, kad tas kredīts jau būs nodzēsts?" vaicā  Zemgales vidusskolas direktore Liene Učelniece.

Pārsteigums un gandarījums vienlaikus gan bijusi iekļūšana Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā konkursa finālā. Par konkursa ''Gada sporta skolotājs'' nominatiem kļuva arī Jaunlutriņu pamatskolas skolotāja Inta Grinberga un Riebiņu vidusskolas skolotāja Mārīte Pokšāne. Konkursa uzvarētājs tiks paziņots  svinīgajā ceremonijā 22. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt