Dienas ziņas

Āraišos uzņem filmu «Nekas mūs neapturēs»

Dienas ziņas

Jelgavas Vecpilsētas kvartāla atdzimšana

Biškopības daudzveidība

Ventspils pusē Dagnija ierīko bišu namiņu apiterapijai

Bišu namiņi apiterapijai, kas ir izplatīti daudzās valstīs, it īpaši Ukrainā, pie mums vēl ir retums. Arī šādas atpūtas ietekme uz veselību vēl tiek nopietni pētīta. Bet biškope Dagnija Grieze seko visiem nozares jaunumiem un cenšas tos ieviest savā dravā. Viņa arī viena no pirmajām ierīkoja bišu namiņu, dažu gadu laikā no iesācējas kļūstot par pieredzējušu Latvijas Biškopības biedrības Ventspils nodaļas vadītāju. 

Pirms vairākiem gadiem Dagnija Grieze ļoti krasi mainīja dzīvi, sākot nodarboties ar sev pilnīgi svešu lietu – biškopību. Viss sākās ar trīs bišu saimēm, bet nu dravā  ir jau 60 stropi. Aptuveni miljons bišu Dagnijas pārziņā vāc ziedu nektāru.

“Man galvenais ir darīt to, kas man patīk, dzīvot harmonijā ar sevi. To es esmu atradusi šai nodarbē. Ja sāksim rēķināt – bites, naudu vai vēl kaut ko, nekas nesanāks,” atzina Dagnija.

Dagnija uzsvēra, ka bites ir kā cilvēki, katrai saimei ir savs raksturs. Vienā stropā mīt slinkākas strādnieces, kāda saime ir tīrīgāka, vēl kāda – agresīva. Tomēr visas Dagnija mīļi uzrunā - „manas meitenes”. Jaunās dravnieces pirmā skolotāja Maija Valka pamatoti lepojas ar savu aizbilstamo.

“Arī es mācījos no viņas, jo tagad ir vienreizēji citāda attieksme, citādi līdzekļi, citādi materiāli un inventārs, un viss citādāks, nekā bija tad, kad es sāku un kā mums mācīja,” atzīst Maija.

Dagnija seko līdzi jaunumiem un, cenšoties saglabāt tradicionālās biškopības metodes, ievieš arī jaunievedumus - pēc skata gluži parastajā namiņā viņas ģimene atpūšas, vienlaikus saņemot apiterapiju. Zem gultas izvietoti stropi, kas izdala 35 līdz 36 grādu siltumu, tur var sajust mikrovibrācijas, un 45 centimetru attālumā darbojas bišu saimes biolauks.

“Te ir jāatpūšas, nedrīkst strīdēties, nedrīkst runāt, aprunāt. Te ir jāatpūšas klusu un jāklausās. Ko pirmais jūt tad, kad ienāk iekšā? Smaržu,”  par bišu namiņu stāsta Dagnija.

Biškopjiem problēmas var sagādāt negodprātīgi kolēģi, kuri pametuši savas dravas novārtā, un tad tās var kļūt par dažādu bišu slimību perēkli.

“Mēs būtībā biti no dobuma esam ielikuši mājiņā, un mums ir jāatbild par viņu. Mums ir viņa jāapkopj,” uzsvēra Dagnija.

Pirmo medu šogad biškopji ievākuši maijā, bet šobrīd tas ir jau vairāk līdzīgs rudens medum, jo dabā pietrūkst mitruma. Dagnija ar interesi vēro notiekošos procesus un gaida, kāds būs ienesums rudenī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti