Panorāma

Ugunsgrēks bijušajā Radio rūpnīcā

Panorāma

Aizsardzības ministra amatam virza R.Bergmani

Jaunievēlētā Valsts prezidenta skolotāja

Vējoņa skolotājas atmiņas par jauno prezidentu: Labi mācījās un aizrāvās ar bioloģiju

Pārdomāt un vēlreiz pārdomāt katru rīcību, katru ierosinājumu un ikvienu lēmumu, jo tie ietekmēs ļoti daudzu cilvēku dzīvi - šādu vēlējumu un padomu  jaunievēlētajam valsts prezidentam dod viņa skolotāja. Dailai Sembergai ir 80 gadi. Nav otra zinošāka pedagoga Madonas 1. vidusskolā, kurš varētu tik daudz pateikt par katru skolas absolventu.

Visas klases audzinātājas bija stingras un ļoti prasīgas. Raimonda atzīmes bija labas un pēcstundas nevajadzēja - saka Semberga, kura topošajam prezidentam padziļināti mācīja bioloģiju. Vidusskolā Vējonis mācījās bioloģijas novirziena klasē. "Mājas darbu izpildīja un vingrinājumus ātri, ātri," viņa stāsta par Vējoņa pieeju mācībās.

Republikas olimpiādē Vējonim bija otrā vieta. Otro vietu bez zināšanām nevarēja iegūt.

Vējonis ar riteni tolaik viens pats izbraukāja aizsargājamo augu atradnes un dokumentēja savos rakstos piezīmes par pētītajiem aizsargājamiem augiem. Tas bija rosinājums dabu izzināt dziļāk. Viņš arī braukājis uz Krustkalnu rezervātu, jo speciālisti teikuši, ka tur ir pūčulēni. Vējonis brauca, tikās ar Teiču rezervāta darbiniekiem un pētījā, ka pūčulēni aug.

Semberga atminējās, ka Vējonis arī glīti soļojis. Pratis arī Kalašņikova automātu izjaukt un salikt un bijis komandieris "Lotosa" vienībai.

Klasesbiedreni Ivetu Raimonds vēlāk apprecēja. Viņa kļuva par pedagoģi un strādāja šajā pašā skolā. "Ivetu es vienmēr atceros šādu meiteni, ar īsiem matiņiem [rāda fotogrāfiju].  Savas simpātijas izrādīja, bet ne tā kā tagad. Par tām simpātijām mēs maz ko zinājām," atminas skolotāja.

Kad Vējonis kļuva par vides ministru, un vēlāk aizsardzības ministru, skolotāja raizējusies. "Bija neticība, bažas. "Raimondiņ, vai tu spēsi, vai tu spēsi? Bet mugurkauls, tev jau no vidusskolas laikiem bija ciets. Tevi nevarēja locīt kurš katrs"," savu toreizējo attieksmi atstāsta skolotāja.

Semberga domā, ka Vējonis ar valsts prezidenta pienākumiem tiks labi galā. Svarīgi būs arī tas, cik gudri būs padomnieki. "Vienmēr būs cilvēki, kas nebūs apmierināti ..  arī politiķi. To jau dzirdējām pirmajā dienā. Ja liks sprunguļus riteņos.. Nu ko, ir jāiztur," saka Sembega.

"Tāpēc gribas vēlēt Raimondam  izturību un pārdomāt, ko var citādāk. Ja kaut kas nav izdevies, censties panākt, lai tas izdodas. Jo te jau nestāv viens cilvēks aiz Raimonda lēmumiem. Te stāv visa mūsu tauta. Lai cilvēkiem veidotos labāki dzīves apstākļi, lai lauki neizmirtu," viņa uzskaita novēlējumus Vējonim.

Semberga Madonas 1.vidusskolā  nostrādāja 50 gadus. Nesen nosvinēja 80.dzimšanas dienu. Pensionētā skolotāja joprojām gādā par skolas muzeju. Par mūža ieguldījumu bioloģijas skolotājas darbā un valstiskās apziņas ieaudzināšanu jauniešos 2007. gadā saņēma Atzinības krustu.

Jau ziņots, ka trešdien, 3.jūnijā, Valsts prezidenta amatā ievēlēts aizsardzības ministrs, Zaļo un Zemnieku savienības izvirzītais Raimonds Vējonis. Par Vējoni kā prezidentu aizklātās vēlēšanās nobalsoja 55 Saeimas deputāti, pret - 42 .

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt