Rīta Panorāma

Ludolfs Liberts – Art Deco teātra karalis

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Pēteris Stradiņš saņem vectēva balvu medicīnā

Uzaudzis ārstu mājās. Sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš par gandarījumu darbā

Sirds ķirurgam Pēterim Stradiņam darbā vislielāko gandarījumu sniedz iespēja palīdzēt cilvēkiem, savukārt profesionāli neizdegt palīdz ģimene, aktivitātes ārpus darba un prieks par ikdienā paveikto. Šogad viņam piešķirta vectēva Paula Stradiņa vārdā nosauktā balva medicīnā par izcilu ieguldījumu sirds ķirurģijas attīstībā, kā arī par nozīmīgu devumu Stradiņu dzimtas garīgā mantojuma saglabāšanā.

“Es esmu bērnību pavadījis un uzaudzis ārstu mājās, vectēva mājās. Apkārt bija vide, kas bija saistīta ar medicīnu, medicīnas vēsturi, pat tādā kā muzejā uzaugu. Taču jāsaka, līdz vidusskolas pēdējām klasēm es nebiju definējis, ka tiešām tā [mana nākotne] būs medicīna,” atzina Stradiņš.   

Stradiņa slimnīcā viņš strādā jau vairāk nekā 25 gadus. Nu jau kādu laiku vada Sirds ķirurģijas centru.

“Ja iepriekš es vairāk koncentrējos uz savu darbu, kvalitāti, ko es kā ārsts varu sasniegt, tad tagad galvenie uzdevumi ir veselas nozares attīstība, manu kolēģu attīstība un visa centra attīstība,” stāstīja ārsts.

Paralēli centra vadīšanai Pēteris Stradiņš pats joprojām veic sirds operācijas: “Ja tu pats neesi iekšā spēlē, tad laukumu pārvaldīt praktiski nav iespējams. Tā nekur pasaulē nenotiek. Skaidrs, ka es turpinu operēt, cik ir iespējas.”

Stradiņš Sirds ķirurģijas centru veido tā, lai tajā strādātu gan pieredzējuši kolēģi, gan jaunie talanti.

“Viņš noteikti ir ļoti prasīgs, ļoti izdarīgs, zinošs, un viņam vienmēr ir viedoklis, kā lietām ir jābūt. Viņam ir ārkārtīgi lielas darbaspējas,” pauda sirds ķirurgs Kirstiāns Meidrops.

Savukārt kolēģis Mārtiņš Kalējs raksturoja Pēteri Stradiņu ar vārdiem – ''Dodot gaismu, sadegu''.

“Viņš ir viens no tādiem absolūti jaudīgākajiem gaismas avotiem, kurus es pazīstu Latvijas medicīnā. Viņš pauž gaismu. Tā nav auksta, tā ir silta, tā visus mūs silda. Tas liecina par viņa apbrīnojamo nesavtību un milzīgajām darba spējām, dodot mums visiem gaismu un siltumu, ne tikai kolēģiem, bet visai Latvijas sabiedrībai,” vērtē Kalējs.

Spēju nesadegt savā darbā Pēterim Stradiņam noteikti dod ģimene, aktivitātes ārpus darba, kā arī prieks par ikdienā paveikto.

“Vislielākais gandarījums, kā jau jebkuram ārstam, ir iespēja palīdzēt cilvēkam. Redzēt, ka operācija dod jaunu dzīves kvalitāti, izveseļošanos, tas ir pats galvenais. Otrs, mani ārkārtīgi aizrauj un gandarī komanda, ar ko man ir iespēja strādāt kopā,” atzina Stradiņš.

Saņemto balvu, kas nosaukta vectēva vārdā, Pēteris Stradiņš sauc par negaidītu un vērtē to kā atzinību ne vien viņam personīgi, bet visam Sirds ķirurģijas centra darbam un kolektīvam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt