Sadaļas Sadaļas

Panorāma

EZA sola vakcīnu pusaudžiem maija beigās

Panorāma

Panorāma

Māsu dienā īpaša pateicība māsām no Covid nodaļām

Stradiņa slimnīcas medmāsa Evita: Covid-19 pacientiem palīdzam arī emocionāli

Vēl nesen Stradiņu A korpusa 3. stāva Uroloģijas nodaļā ienākt varēja tikai aizsargtērpos, cimdos un ar respiratoru uz sejas. Tur bija izveidota Covid-19 nodaļa. Arī Stradiņa slimnīcas 4. Uroloģijas nodaļas virsmāsai Evitai Lausei-Daģei tā bija jauna pieredze.

“No sākuma arī mums tas bija liels emocionāls šoks. Neviens nezināja, kas tas ir, kā ar to tikt galā. Bet mēs ar to lieliski varam tikt galā. Jo māsas ir ļoti elastīgas, ļoti atbildīgas.

Tā mēs dzīvojam. Tīrā zona, netīrā zona. Bet gribas atpakaļ ierasto režīmu,” atzīst Lause-Daģe.

Ierastais režīms jau ieviests gandrīz visā nodaļā, bet zilais aizkars tagad slēdz ieeju pie sešām gultām, kurās ievieto tos, kuriem atklāts Covid-19.

Taču laikā, kad šeit ārstēja tikai ar Covid-19 inficētos, māsām nācās pierast arī pie nāves. Daudzi mira.

“Pie tā mēs negribam pierast un pie tā nevar pierast,” nosaka virsmāsa.

“Un māsa šajā Covid-19 laikā sniedz arī emocionālo aprūpi, jo tas bija laiks, kad pacientiem piederīgie nevarēja būt klāt. Tad māsa sniedza arī emocionālo atbalstu.  Lai pašām cik grūti, to darīja no sirds un ar ļoti lielu mīlestību,” stāsta virsmāsa.

Evita par māsu izmācījusies tikai pirms dažiem gadiem. Agrāk viņa bija fitnesa trenere. Bet vēlme īstenot jaunības sapni bija tik liela, ka viņa nenobijās no četriem mācību gadiem klātienē, lai iegūtu bakalauru māszinībās.

“Man vīrs emocionāli ļoti palīdzēja. Un viņš man atprasīja uzdevumus. Palīdzēja mācībās,” atklāj Evita.

Atvaļinājumā, kas bija plānots decembrī, virsmāsa tika pavisam nesen. Un vislabākā atpūta pagaidām ir izgulēt nogurumu: “Atpūta pie dabas un mājās vienkārši izgulēties!”

Medicīnas māsas Covid-19 nodaļās pacientiem sniedz ne vien nepieciešamo medicīnisko, bet arī tikpat svarīgo emocionālo atbalstu. Šķirti no tuviniekiem un skābekļa aparatūras ieskauti, slimnieki māsā redz iedrošinājumu un spēku. Tāpēc trešdien, atzīmējot Starptautisko Māsu dienu,  Latvijas slimnīcās īpašu paldies teica māsām, kuras strādā inficētajā jeb netīrajā zonā.  

Šajā dienā visām Covid-19 nodaļas māsām tika liela zemeņu kaste un pateicība par darbu. Vairākām no Evitas komandas un arī viņai pašai – pateicības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Covid-19 seku novēršanā un pacientu aprūpē.

“Es daru to, kas man ļoti patīk! Un, ja cilvēks dara to, kas viņam patīk, viņš to dara ar prieku,” pārliecināta  virsmāsa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt