Rīta Panorāma

Pasaulē turpina pieaugt naftas cenas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Priekšnieks un komandas cilvēks Ģirts Krūmiņš

Starp atbalstu laukiem un Ukrainai. Lauku atbalsta dienesta priekšnieks Ģirts Krūmiņš

Lauku atbalsta dienesta direktors Ģirts Krūmiņš saņēmis Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu Latvijas lauksaimniecības nozarē. Savukārt no darba brīvajā laikā viņš hobija līmenī darbojas ar lauksaimniecības tehniku un sniedz atbalstu Ukrainai, remontējot un nogādājot ziedotas automašīnas kara plosītajā valstī.

Ģirts Krūmiņš, studējot Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē, kā praktikants devās apgūt zināšanas Zemkopības ministrijā. Pēc tam ministrijā viņš uzsāka arī savas darba gaitas un tagad jau trīs gadus vada Lauku atbalsta dienestu.

“Nokļūstot dienesta direktora amatā, pēc trīs mēnešiem sākās Covid-19. Viss bijā jāpārorganizē, jāpārgrupē, lai varētu strādāt no mājām, attālināti, dalīti, lai maksimāli izvairītos no Covid-19. Bija dažāda veida jauni atbalsti, kas jāievieš īsā termiņā. Tagad ir karš Ukrainā, kas prasa zināmas izmaiņas. Ikdiena īstenībā ir ļoti dinamiska un interesanta. Rutīnas nav nemaz,” sacīja Krūmiņš.

Viņš Lauku atbalsta dienestā, kas ik gadu dažādos atbalsta veidos Latvijas lauksaimniekiem izmaksā 500 miljonus eiro, strādā gandrīz no tā izveides pirmsākumiem.

Lauku atbalsta dienesta direktora vietniece Veronika Gailume raksturoja Krūmiņu kā ļoti prasīgu priekšnieku un zinošu, atsaucīgu, kompetentu komandas cilvēks.

“Ģirts ir ļoti draudzīgs. Viņam patīk aprunāties gan ar citiem augstāka līmeņa vadītājiem, tāpat ar jebkuru parastu darbinieku. Domāju, ka no cilvēciskajām īpašībām tā viņam ir visaugstāk vērtējama. Draudzīgā attieksme pret visiem. Tas rada tādu vienlīdzības sajūtu darbiniekiem, ka dienesta direktors nav kaut kur augstā krēslā savā kabinetā sēdošs, bet ir cilvēks, pie kura jebkurš var pienākt aprunāties,” sacīja Lauku atbalsta dienesta direktora vietnieks Indulis Āboliņš.

Par ieguldījumu ar fondu administrēšanu saistīto stratēģisko pārmaiņu procesu vadībā Latvijas lauksaimniecības nozarē  Krūmiņam piešķirts Ministru kabineta Atzinības raksts. Kā lielākos sasniegumus Lauku atbalsta dienestā viņš minēja ieviestās informācijas tehnoloģiju sistēmas.

“Interesantākās lietas ir mākslīgais intelekts, platību, kultūru noteikšana, vienkāršiem vārdiem sakot – no kosmosa, no attāluma.

Klientu apkalpošanā strādā virtuālā asistente, kuru pilnveidojam arvien vairāk un vairāk. Aizrauj tas, ka mēs varam būvēt jaunas lietas, ministrija mūs šajos jautājumos atbalsta. Mēs varam rast jaunus risinājumus ar lauksaimniekiem, un visam tam tu redzi rezultātu,” uzsvēra Krūmiņš.

Dienesta veiksmīgā darbā galvenais ir komanda, kurā visi ir dedzīgi sasniegt rezultātus un viens otram palīdz, uzskata Krūmiņš. Lai gan darbs parasti aizņem krietni vairāk nekā astoņas stundas dienā, viņam atliek laiks arī citām aktivitātēm.

“Bērnībā es laikam gribēju būt lauksaimnieks – saistībā ar lauksaimniecību, tehniku… Tās visas man vēl joprojām ir tādas mīļas lietas. Ar to es zināmā mērā atslēdzos no ikdienas,” atzina Krūmiņš.

Pēdējos mēnešos viņš aktīvi iesaistījies “Twitter” konvojā  uz Ukrainu, remontējot un nogādājot ziedotās automašīnas kara plosītajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti