Panorāma

LRA kongresā nostiprina vēlmi veidot jaunu apvienību

Panorāma

Sankcijas skar Savicka "Itera Latvija"

25. "Twitter konvojs" jau ceļā

Ceļā devies jau 25. «Twitter konvojs»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau 25. reizi brīvprātīgie sēžas pie auto stūres, lai Ukrainā nogādātu saziedotās mantas un arī tik ļoti vajadzīgos apvidus auto. Šoreiz auto sēž arī ļaudis, kas lēmuši atgriezties dzimtenē. Tā kāda ģimene no Kamjanskas Ukrainas dienvidaustrumos atgriežas mājās pēc diviem ar pus mēnešiem Latvijā. Un cer, ka Ukrainā viss būs labi.

Mazā Poļina kopā ar māsu Jūliju ir ļoti zinātkāras un kustīgas kā ūdenszāles. Kopā ar mammu un vecmāmiņu Nadeždu viņas drīzumā sēdīsies auto, lai dotos mājās uz Ukrainu.

"Mēs Latvijā bijām gandrīz divarpus mēnešus. Es vēlos pateikties visai Latvijas tautai, ka tā tik labi izturas pret ukraiņiem un neko neprasa pretī. Es visu dzīvi jūs atcerēšos. Cik ilgi dzīvošu, tik ilgi pateikšos par jūsu viesmīlību un sniegto atbalstu," saka kara bēgle Nadežda.

Ģimene ir no pilsētas Kamjanskas Dņipropetrovskas apgabalā. Viņi tic, ka viņiem ir mājas, kur atgriezties.

"Jācer, ka viss būs labi. Jādzīvo ar pozitīvām emocijām, citādi cilvēkam ir grūti dzīvot, ja prātā ir sliktas domas. Tā kā viss būs labi. Mēs ceram, ka šī situācija nevilksies ilgi, nu nedrīkst būt visu laiku slikti," uzsver Nadežda. 

"Brauciet visi daudzmaz barā, bet nevajag par katru cenu," braucējus aicina “Twitter konvoja” organizators Reinis Pozņaks.

Un vedīs viņus brīvprātīgie, kas jau 25. reizi dosies uz Ukrainu nogādāt saziedotās pirmās nepieciešamības preces un auto. Ukraiņu interese atgriezties dzimtenē pēdējā laikā kļuvusi ļoti aktuāla, par ko brīvprātīgie pauž zināmas bažas – vai tiešām būs droši? Tomēr aizvest neatsaka, jo cilvēcīgi saprotama ir vēlme būt savās mājās. 

"Šovakar piecas mašīnas, pilnas ar pēdējā laikā ļoti pieprasīto atgriešanos Ukrainā. Mēs pārbraucam pāri tai robežai un parasti neko vairāk kā robežu viņiem apsolīt nevaram, jo tajā brīdī, aiz robežas mēs tās mašīnas atdodam, bet vairumā gadījumu viņi vismaz līdz Ļvivai tiek," stāsta Pozņaks.

Un pirmo reizi pie automašīnas stūres garā ceļā līdz pat Ukrainas robežai, sēžas "Ziedot.lv" darbinieces. Pēc skata iespaidīgāko auto uztic vadīt Rūtai Dimantai.

"Tās, kā saka, 20 gadu tiesības jāliek lietā un jābrauc, bet es domāju, ka tas ir vairāk arī tāds solidaritātes žests, ka mēs ne tikai savos birojos, bet mēs tiešām braucam un solidarizējamies arī ar tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem šis ir jau 25. konvojs. Tas jau nav tik viegli – aizvest un braukt atpakaļ," saka "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Un lieki kavēties nedrīkst, ceļš ir grūts un tāls. Laiks atvadīties un iedarbināt auto motorus.

Laimīgi sasniegt galamērķi, droši mājās nogādāt Ukrainas civiliedzīvotājus un palīdzību tiem, kam tā visvairāk nepieciešama, vēl arī LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti