Dienas ziņas

Mācību vides uzlabošanai tērēs 7 miljonus eiro

Dienas ziņas

Skolēniem – elektroniskās braukšanas kartes

Stacijas pamatskolā absolvente atgriežas kā skolotāja

Stacijas pamatskolā absolvente atgriežas kā skolotāja

Balvu novada Tilžas vidusskolā un Stacijas pamatskolā – šogad darbu uzsāka divas jaunas skolotājas. Novada skolu vadība un skolēni atzinīgi vērtē jauniešu izvēli, jo jauni profesionāļi ne tik bieži atgriežas atpakaļ dzimtajā novadā. Pie tam Stacijas pamatskolas jaunā mūzikas skolotāja Viktorija Kokoreviča ir arī šīs pašas skolas absolvente.

Skolotājas profesija – tas pilnīgi noteikti ir mans īstais dzīves ceļš – stāsta Viktorija Kokoreviča, kura pašas absolvētajā Balvu novada Stacijas pamatskolā šo rītu uzsāk ar mūzikas stundu 5. klasei. Kopumā pie viņas mūziku apgūst visi 77 skolas audzēkņi un jaunajai skolotājai ir arī sava audzināmā klase – septītie, bet piektajai klasei Viktorija māca arī sociālās zinības. Stacijas pamatskola atrodas Kubulu pagastā, un šī ir jaunietes dzimtā vieta.

"Jau, kad mācījos šeit, Stacijas pamatskolā, zināju, ka es būšu skolotāja. Un, ka es atgriezīšos uz šo skolu. Un nekur citur es vairs neiešu.

Jābūt sapratnei ar tiem bērniem. Un tai uzticībai viņiem, lai viņi jūt, ka skolotājs arī ir daļa no viņiem. Un tad jau viss aizies," spriež Viktorija.

Viktorija pirmo muzikālo izglītību ieguva Balvu mūzikas skolā un pēc tam apguva kordiriģēšanu Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā. Šobrīd sava kora jaunietei gan nav, bet ir izveidots ansamblis un viņa strādā arī Jauniešu centrā un bērnudārzā. Lai arī sākumā bija nedaudz bail, pirmais darba mēnesis aizritējis gaiši un mierīgi. Arī skolēni novērtē jaunās skolotājas centību.

"Es domāju, ka būs savādāk, bet viss ir kārtībā. Viņiem visiem patīku. Šodien mācījāmies Do mažoru gammiņu, do mažora trīsskaņu un ritma zilbes," stāsta mūzikas skolotāja.

Šogad Balvu novada skolās darbu uzsāka divas jaunietes, kas ir salīdzinoši mazs skaits. Novada vadība atzīst: kamēr netiks pilnībā sakārtoti jautājumi par slodzi, atalgojumu un dzīves apstākļiem arī nomaļākos pagastos, krasas izmaiņas nav gaidāmas.

"Skolotājam šobrīd ir grūti atnākt atpakaļ, ja viņam ir, teiksim, tikai septiņas mācību stundas. Tātad, ja tā nav pilna slodze, un pie tam vienā skolā, kas bieži vien tā laukos nav, tad tas apgrūtina šo situāciju.

Jaunam cilvēkam ir jāienāk ar nopietnu algu, ar dzīvošanu," saka Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva.

Paralēli darbam skolā, Viktorija šobrīd neklātienē studē Daugavpils Universitātē. Savukārt Skolotāju dienai veltīts pasākums gaidāms gan Stacijas pamatskolā, gan arī Balvos, kur jau 14. reizi novada pedagogiem pasniegs gada balvu izglītībā sešās nominācijās, tostarp par debiju jaunajā mācību gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti